США переконали країни ЄС у реальності нової загрози для України з боку Росії — FT

США переконали країни ЄС у реальності нової загрози для України з боку Росії — FT

ЗМІ
США переконали країни ЄС у реальності нової загрози для України з боку Росії — FT

Представникам США довелося декілька тижнів переконувати своїх союзників, зокрема надаючи дані розвідки. Окремі країни-члени ЄС, зокрема Німеччина, скептично ставилися до повідомлень про можливе вторгнення Росії на територію України.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела в НАТО.

"Багато союзників не були переконані в тому, що відбуваються серйозні речі. Ми були здивовані різницею у розвідданих — як і чому США бачили те, чого ми не бачили", — сказав один зі співрозмовників FT.

Він зазначає, що "зсув" у бік позиції США відбувся після зустрічі глав МЗС країн НАТО у Ризі.

Читайте також: Воєнна тривога 2021: чи відбудеться вторгнення Російської Федерації на територію України

Вашингтон передав союзникам докази можливих агресивних намірів Кремля дипломатичним каналам ЄС та деяким країнам-членам НАТО на двосторонній основі. Відзначається, рішення США поділитись даними розвідки пов'язане зі сподіваннями, що широка підтримка можливих санкцій покаже Москві ціну будь-якої агресії.

Джерела FT стверджують, що під час переговорів 7 грудня Джо Байден попередить Володимира Путіна про спільні заходи як відповідь НАТО і ЄС у разі вторгнення Росії в Україну.

Що відомо

  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада голова української розвідки заявив Кирило Буданов, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
  • 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
  • Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
  • Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок