Усі команди, які вийшли до 1/2 фіналу, раніше вже ставали чемпіонами. Три з чотирьох збірних покращили результати, порівняно з попереднім турніром, а одна повторила досягнення 2019 року.
На фінальному турнірі Кубка Девіса з тенісу визначилися всі півфіналісти головних змагань сезону серед чоловічих збірних. У чвертьфіналі команди грали по два або три матчі: до двох перемог.
Кубок Девіса лише вдруге в історії проходить у форматі, за якого всі стадії відбуваються поспіль, а не розтягнуті впродовж календарного року. Цього року турнір приймають Інсбрук (Австрія), Мадрид (Іспанія) та Турин (Італія).
Читайте також: Кубок Девіса-2021 з тенісу: всі чвертьфіналісти топдивізіону
Усі півфінальні пари Кубка Девіса
Хорватія – Сербія.
Хорватія та Сербія двічі грали одна проти одної: в 2010 і 2015 роках. Обидва рази перемогла Сербія.
- Склад Хорватії: Марін Чилич, Ніно Сердарушич, Борна Ґоджо, Нікола Мектич, Мате Павич.
Хорватія у чвертьфіналі здолала Італію з рахунком 2:1. Ґоджо обіграв у першому матчі Лоренцо Сонеґо. 10-та ракетка світу, італієць Яннік Сіннер, зрівняв рахунок, обігравши Чилича. Проте вже в парі з Фоньїні Сіннер не зміг врятувати команду, і хорватський дует Мектича й Павчиа здобув перемогу.
Минулого разу, в 2019 році Хорватія навіть не вийшла до плей-оф, посівши останнє місце в групі. Збірна двічі ставала чемпіоном Кубка Девіса: в 2005 і 2018 роках.
Читайте також: WTA відмовилася від проведення тенісних турнірів у Китаї та Гонконгу через скандал із Пен Шуай
- Склад Сербії: Новак Джокович, Душан Лайович, Філіп Країнович, Міомір Кецманович, Нікола Чачич.
На шляху до півфіналу серби обіграли Казахстан (2:1). Після першого надскладного матчу між Кецмановичем та Міхаїлом Кукушкіним Сербія поступалася, проте перша ракетка світу змінив хід матчу й здобув перемогу в одиночці над Алєксандром Бубліком, а далі – в парі з Чачичем – над Андрєєм Голубєвим і Алєксандром Нєдовєсовим.
У 2019 році Сербія не дійшла до півфіналу: в чвертьфіналі їх зупинила Росія. Сербія лише одного разу перемагала в Кубку Девіса: в 2010 році.
ФТР – Німеччина
Німеччина дев'ять разів зустрічалася з російською збірною: росіяни ведуть за очними зустрічами 6:3. Проте востаннє команди грали між собою ще в 2007 році.
- Склад ФТР: Даніїл Мєдвєдєв, Андрєй Рубльов, Аслан Карацев, Карен Хачанов, Євгєній Донской.
У чвертьфіналі ФТР швидко розібралася зі Швецією та єдиною з майбутніх півфіналістів впоралася за два матчі. Перемоги над Еліасом і Мікаелем Імерами принесли п'ята ракетка світу Андрєй Рубльов і другий номер рейтингу ATP Даніїл Мєдвєдєв.
У 2019-му російські тенісисти також дійшли до півфіналу, де програли Канаді. Під російським прапором тенісисти двічі ставали чемпіонами в минулому: в 2002 і 2006 роках.
Читайте також: Експерша ракетка Великої Британії Конта оголосила про завершення кар'єри
- Склад Німеччини: Ян-Леннард Штруфф, Домінік Кепфер, Петер Ґойовчик, Кевін Кравіц, Тім Пютц.
Німці вибороли місце у півфіналі у Великої Британії (2:1). Спершу Ґойовчик поступився Деніелу Евансу, проте далі Штруфф обіграв Камерона Норрі, а Кравіц із Пютцом – Джо Солсбері та Ніла Супскі.
Німеччина взяла реванш за поразку від британців у чвертьфіналі 2019 року. Німецька збірна тричі перемагала в Кубку Девіса, та востаннє їм це вдалося майже три десятиліття тому. Їхні титули припали на 1988, 1989 і 1993 роки.
Що далі
- П'ятиниця, 3 грудня – Хорватія – Сербія.
- Субота, 4 грудня – ФТР – Німеччина.