Кубок Девіса-2021 з тенісу: всі чвертьфіналісти топдивізіону

Кубок Девіса-2021 з тенісу: всі чвертьфіналісти топдивізіону AP

Британці та німці другий турнір поспіль зійдуться у півфіналі, Сербія на чолі з Джоковичем – знову в плей-оф.

На фінальному турнірі Кубка Девіса з тенісу завершилася групова стадія й визначилися учасники плей-оф, яке розпочинається вже 29 листопада.

За місце у чвертьфіналі боролися 18 чоловічих збірних, розділених на шість груп по три команди. Всі збірні грали по три очні матчі: два одиночних і один парний. Далі пройшли переможці кожної групи та дві найкращі команди, які посіли другі місця.

За таким форматом – турніру, всі стадії якого відбуваються поспіль, а не розтягнуті впродовж календарного року, – Кубок проходить лише вдруге в історії.

Цього року турнір приймають Інсбрук (Австрія), Мадрид (Іспанія) та Турин (Італія).

Чинні чемпіони – Іспанія – цього разу до плей-оф не пробилися, поступившись Федерації тенісу Росії (ФТР).

Усі чвертьфінальні пари Кубка Девіса

ФТР – Швеція

ФТР у складі Даніїла Мєдвєдєва, Андрєя Рубльова та Аслана Карацева під усуху обіграли збірну Еквадору (3:0) та здобули перемогу над чинними чемпіонами – Іспанією – 2:1. Єдиної поразки зазнав Рубльов у матчі проти Фелісіано Лопеса.

За Швецію грають Еліас і Мікаель Імери, Андре Ґеранссон та Роберт Ліндстедт. Збірна вийшла до плей-оф з другого місця в групі B. Шведи виграли всі три матчі в Канади, але програли Казахстану з рахунком 1:2.

У 2019 році російські тенісисти дійшли до півфіналу, де програли Канаді. Тим часом для Швеції участь у фінальному турнірі стала дебютною.

Велика Британія – Німеччина

На ці команди чекає реванш за 2019 рік: тоді збірні також зустрілися у чвертьфіналі, і британці здобули перемогу з рахунком 2:0, а потім зупинилися на сталії півфіналу, програвши майбутньому чемпіону – Іспанії.

Велика Британія в складі Камерона Норрі, Дена Еванса, Джо Солсбері та Ніла Супскі віддала по одному матчу Франції та Чехії й пробилася до чвертьфіналу з першого місця.

Німеччина грала з Яном-Леннардом Штруффом, Домініком Кепфером, Кевіном Кравіцом та Тіма Пютца в лавах команди. На шляху до плей-оф збірна здолала Сербію та Австрію (обидва матчі – з рахунком 2:1). Зокрема, Кравіц і Пютц обіграли пару Новака Джоковича (першої ракетки світу) та Філіпа Країновича.

Італія – Хорватія

Прапор Італії захищають Яннік Сіннер, який входить до топ-10 світового рейтингу, Лоренцо Сонеґо, Фабіо Фоньїні та Лоренцо Музеті. У такому складі команда обіграла США та Колумбію (обидва рази – 2:1).

Хорватія в складі Маріна Чилича, Борни Ґоджо, Ніно Сердарушича, Ніколи Мектича та Мате Павича виграли в протистоянні з Австралією (3:0) та Угорщини (2:1). Єдиний матч програв якраз лідер команди Чилич, який несподівано поступився гравцю з третьої сотні Жомбору Пірошу.

У 2019 році що Італія, що Хорватія не вийшли до плей-оф, посівши останні місця в групах.

Сербія – Казахстан

Окрім Новака Джоковича та Філіпа Країновича, вийти з групи Сербії допомагали Душан Лайович і Нікола Чачич. Збірна посіла друге місце, вигравши в Австрії (3:0) та поступившись Німеччині (1:2 – єдину перемогу над Штруффом здобув Джокович).

Казахстан у складі Алєксандра Бубліка, Міхаїла Кукушкіна, Андрєя Голубєва та Алєксандра Нєдовєсова обіграли Швецію (2:1 – єдиний матч програв Кукушкін проти Еліаса Імера) та Канаду (3:0).

У 2019-му Сербія також дійшла до чвертьфіналу, де програла Росії, а Казахстан зупинився на груповій стадії, де посів друге місце.

• Минулого тижня Україна програла матч Кубка Девіса Норвегії та вп'яте в історії не змогли відібратись до світової еліти: що чекає далі на команду.
  • Матч за збірну міг стати останнім у кар'єрі експершої ракетки України Сергія Стаховського.
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу