У Тернополі безкоштовно вимірюють внутрішньоочний тиск. Розпочався "Тиждень боротьби з глаукомою"

У Тернополі безкоштовно вимірюють внутрішньоочний тиск. Розпочався "Тиждень боротьби з глаукомою"

У Тернополі безкоштовно вимірюють внутрішньоочний тиск. Розпочався "Тиждень боротьби з глаукомою"
оригінальне

У Тернополі до 13-го березня можна безкоштовно виміряти внутрішньоочний тиск. Про це розповів директор міського лікувально-діагностичного центру, де проводитимуть обстеження, Петро Левицький:

"Обстежують тернополян під час всесвітньої акції "Тиждень боротьби з глаукомою". Виміряти внутрішньоочний тиск можна з 8-ї до 14-ї години до 13-го березня. Вимірювання триває 5-7 хвилин. За 3 дні зможуть обстежити від 800 до 1000 осіб. Вимірюватимуть внутрішньоочний тиск люди віком від 18-ти років та без симптомів грипу".

У Тернополі безкоштовно вимірюють внутрішньоочний тиск. Розпочався "Тиждень боротьби з глаукомою"
У Тернополі безкоштовно вимірюють внутрішньоочний тиск. Розпочався "Тиждень боротьби з глаукомою". оригінальне

З 8-ї години обстежили близько 80-ти людей.

Тернополянину Михайлу Хомі – 73. Каже, в нього глаукома та катаракта:

"Там нема ніякого дискомфорту. Тільки то, шо трошки апарат продуває око, як дивиться".

70-річний Віктор Круглік дізнався про безкоштовні обстеження в інтернеті:

"Вже пішло сарафанне радіо: вже одні одним дзвонять. Побільше би таких акцій. Бо зараз та медицина для людей трошки дорога".

Медична сестра Світлана Голодюк каже, що на пневматичному тонометрі, за яким вона працює, норма внутрішньоочного тиску – 20 одиниць. Якщо показник перевищує норму – медсестра дає направлення до офтальмолога:

"Цей апарат працює таким чином: спочатку впорскується повітря, в одне і друге око по три рази, апарат виводить середній показник. І людині одразу можна сказати, чи в неї підвищений тиск".

Лікарка-офтальмологиня діагностичного центру Наталія Гловацька розповіла, що для діагностики глаукоми окрім вимірювання внутрішньоочного тиску потрібне комп’ютерне обстеження полів зору та чутливості сітківки ока.

Директор діагностичного центру Петро Левицький каже, захворіти на глаукому можуть люди, які працюють за комп’ютером та люди старші 40-ка років:

"Це дуже важливо моніторити чи контролювати внутрішньоочний тиск, тому що при його підвищенні самі структури, які знаходяться в середині ока притискають сітківку, відмирають нервові клітини і атрофується зоровий нерв. Відбуваються незворотні зміни"

Відомо:

  • Глаукома – це хвороба, під час якої людина поступово та безболісно втрачає зір. Підвищений внутрішньоочний тиск, тобто відсутність або низький відтік внутрішньоочної рідини, викликає це захворювання. Захворіти можуть люди, які працюють за комп’ютером та люди від 40-ка років.
  • З 2011-го року запроваджено "Тиждень боротьби з глаукомою" за ініціативи Всесвітньої Глаукомної Асоціації та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому.
  • У 2020-му "Тиждень боротьби з глаукомою" триває з 8-го по 14-те березня
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди