Майже половина українців не хоче запровадження подвійного громадянства

Майже половина українців не хоче запровадження подвійного громадянства

Опитування
Майже половина українців не хоче запровадження подвійного громадянства

48% українців не підтримують запровадження подвійного громадянства.

Такі дані показало дослідження фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології.

При цьому, згідно з опитуванням, 24% респондентів висловилися за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків.

Ще 11% підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами ЄС і НАТО, 7% — можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії, а майже 5% опитаних виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР.

"Помітно, що підтримку ідеї подвійного (множинного) громадянства найбільше висловлюють заможні громадяни, люди, які часто перетинають кордон і довгий час проживають чи працюють в іноземних державах, а також молодь, якій взагалі притаманна більша відкритість до зовнішнього світу та бажання здобувати новий досвід, ніж старшим поколінням", — зазначили соціологи.

Найбільше ідею подвійного громадянства підтримують на сході — 33% опитаних, натомість у західних регіонах 55% респондентів висловилися проти.

Що відомо

  • Верховна рада зареєструвала ініційований президентом проєкт закону про множинне громадянство і відповідальність за його приховування.
  • Під час виступу у Верховній раді 2 грудня Володимир Зеленський заявив, що для українців, які мешкають у США, Канаді, ЄС, є важливим питання множинного громадянства. Таким чином, за його словами, українці з усього світу відчуватимуть себе "не діаспорою, не просто людьми українського походження, а людьми українського громадянства, рівними українцями".
  • 22 вересня Президент Володимир Зеленський запропонував надати подвійне громадянство українцям, які проживають за кордоном.
  • 26 лютого Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету міністрів розробити законопроєкт щодо осіб з подвійним громадянством.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бізнесмен Ігор Коломойський не зможе обіймати жодні державні посади, допоки він матиме інші громадянства, окрім українського.
  • У Верховній раді зареєстровано зміни до кількох законів щодо іноземного громадянства, яким пропонується легалізувати подвійне громадянство в Україні.
  • Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
  • Заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Олена Шуляк заявила, що в законопроєкті про подвійне громадянство виключена спрощена процедура для країни-агресора, а перелік країн для його отримання визначатиме Кабінет міністрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок