"Податковий" закон №5600 може зробити 6192 директорів підприємств невиїзними з України – Опендата

"Податковий" закон №5600 може зробити 6192 директорів підприємств невиїзними з України – Опендата

"Податковий" закон №5600 може зробити 6192 директорів підприємств невиїзними з України – Опендата
УНІАН

30 листопада Верховна Рада ухвалила в другому читанні “податковий” законопроект №5600, згідно з яким майже 6200 директорів українських підприємств можуть стати невиїзними.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

Опендатабот підрахував, що на даний момент заборгованість, що перевищує 1 мільйон гривень, мають 6192 компанії — тобто найближчим часом майже 6200 директорів українських підприємств можуть стати невиїзними.

Закопроект передбачає тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівників підприємств, які мають перед податковою службою заборгованість понад 1 млн грн, несплачену протягом 240 календарних днів.

Директор компанії буде невиїзним до погашення такого податкового боргу.

Читайте також: Нові податки на житло, алкоголь та городину. Рада підтримала законопроєкт 5600: що зміниться

Законопроектом передбачено, щоби суд визнав борг компанії, судді достатньо рішення керівника контролюючого органу — тобто Податкової.

На підставі рішення суду керівник-боржник потрапить до реєстру керівників юридичних осіб, які мають податкову заборгованість понад 1 млн грн. Хто буде розпорядником цього реєстру, чи буде цей реєстр публічним тощо — у законі не вказано.

“Закон створює новий реєстр керівників компаній-боржників, на адміністрування якого знадобляться нові ресурси податкової. При цьому Податкова служба та МінФін вже три роки поспіль не можуть покращити якість публікації податкових боргів — інформація публікується з місячною затримкою та без необхідних даних про ФОП”, — зазначив Олексій Іванкін, керівник Опендатабот.

Що відомо

  • 1 липня Верховна рада у першому читанні ухвалила законопроєкт № 5600 про внесення змін до податкового кодексу.
  • Власник холдингу "СКМ" та енергетичної компанії ДТЕК Рінат Ахметов прокоментував законопроєкт №5600. "Закони не мають бути "проти або за Ахметова", закони мають бути на користь кожного українця і відповідати найкращим світовим практикам", – сказав Ахметов.
  • 30 листопада Верховна рада підтримала у другому читанні так званий "ресурсний" або "податковий" законопроєкт №5600, який передбачає зміни до Податкового кодексу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок