Ахметов: Я не вважаю себе олігархом. Готовий захищатися в судах

Ахметов: Я не вважаю себе олігархом. Готовий захищатися в судах

Ахметов: Я не вважаю себе олігархом. Готовий захищатися в судах
. Фото: owep.de

Бізнесмен Рінат Ахметов заявив, що не вважає себе олігархом. За його словами, не існує одних законних підстав для введення санкцій проти нього і "він готовий захищати своє ім’я в українських і міжнародних судах".

Про це він сказав у коментарі "Радіо Свобода", коментуючи "олігархічний" закон.

"Своє ставлення до цього закону я вже коментував. Я не вважаю себе олігархом. Я – інвестор, а наша група – найбільший платник податків і працедавець. І, якщо знадобиться, я готовий захищати своє ім’я в українських і міжнародних судах. Жодних законних підстав для введення санкцій проти мене не існує. А що робитиме Рада нацбезпеки і оборони, потрібно в них запитати… це буде їхнє рішення та їхня відповідальність", – каже Ахметов.

Він підкреслює, що медіа, якими він володіє (зокрема, ідеться про всю "Медіа Групу Україна" – ред.) дотримуються принципу свободи слова. Так Ахметов відповів на запитання про те, чи існували будь-які домовленості про те, як мали виглядати етери про діяльність чинної влади на його каналах.

"Наші канали надають рівнозначний майданчик для висловлення думок як представникам влади, так і опозиції. Але якщо в останні місяці владу критикують більше, ніж раніше, – це, гадаю, питання до влади", – говорить олігарх.

Також власник холдингу "СКМ" та енергетичної компанії ДТЕК, що входить до його складу, прокоментував й законопроєкт №5600 про внесення змін до податкового кодексу. Цей проєкт закону також відомий як "антиолігархічний" та "антиахметівський".

"Закони не мають бути "проти або за Ахметова", закони мають бути на користь кожного українця і відповідати найкращим світовим практикам", – сказав Ахметов.

11 листопада видання "Українська правда" опублікувало статтю про погіршення відносин між президентом Володимир Зеленським та олігархом Рінатом Ахметовим. Йшлося про розбіжності між Офісом президента та Ахметовим через "закон про олігархів".

Крім того, журналісти з'ясували, що Ахметов надає медійну підтримку ексспікеру Ради Дмитру Разумкову. Той, як зазначається у статті, є дестабілізуючим чинником для монобільшості.

"Бажання мати справу з контрольованою владою змушує Ахметова накачувати всі можливі проєкти, які мають хоч гіпотечний шанс приходу до влади. До парламентських виборів ще два роки, і навіть Ахметову їх треба якось пережити, бажано не під санкціями. Тому, як переконує співрозмовник УП з близького оточення Ахметова, нинішня битва – це не більше ніж репетиція", – пишуть журналісти.

Що відомо

  • 23 вересня 2021-го Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Зеленського про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом але "за" проголосували 279 народних депутатів.
  • Згодом Рада ухвалила поправки до законопроєкту № 5599 про олігархів. Визначатиме, хто олігарх буде Рада нацбезпеки та оборони України.
  • Президент України Володимир Зеленський підписав закон про олігархів.
  • У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.
  • За даними списку журналу Forbes, трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов. Далі у десятці йдуть Віктор Пінчук, Констянтин Жеваго, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр і Галина Гереги, Петро Порошенко, Вадим Новінський, Олександр Ярославський та Юрій Костюк.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок