Парламент Греції підтримав обов’язкову вакцинацію від COVID-19 громадян віком понад 60 років

Парламент Греції підтримав обов’язкову вакцинацію від COVID-19 громадян віком понад 60 років

Парламент Греції підтримав обов’язкову вакцинацію від COVID-19 громадян віком понад 60 років
Amna

Парламент Греції підтримав законопроєкт про Національне центральне управління закупівель у сфері охорони здоров’я, який передбачає обов’язкову вакцинацію громадян віком понад 60 років та фінансову допомогу для вразливих категорій населення.

Про це повідомляє Amna.

Під час виступу у парламенті прем‘єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс зазначив, що вважає себе ліберальним політиком, але вважає таке рішення необхідним.

"Це питання для всього суспільства. Ініціатива уряду проявляється не у звичайний час, а у зв'язку із мутацією штаму "Омікрон", – пояснив він.

З огляду на це Міцотакіс зауважив, що іноді дозволяє собі побути суворим політиком.

"9 із 10 греків, що вмирають, старші за 60 років. Понад 8 із 10 не були вакциновані. Безсумнівно, це ті, хто найбільше схильний до ризику. Залишаючись незахищеними, вони беруть в облогу систему охорони здоров'я", – наголосив посадовець.

Він також нагадав, що ініціатива запроваджує штраф у розмірі 100 євро для тих, хто не вакцинується до 16 січня.

"Невже фінансове покарання у 100 євро надто суворе? Відповідь проста. Тільки штраф надає регулюванню справді обов'язковий характер. Підтримка лікарень – це лише плата за здоров'я. Дуже легко не заплатити штраф, якщо ви вакциновані. Це так просто. Обраний нами штраф – це далеко не штрафи у розмірі близько 7000 євро в Австрії або до 1000 євро за порушення законодавства щодо COVID-19 в Італії. Але 100 євро – це значна сума, серйозна перешкода на шляху до хвороби", – зазначив прем’єр.

У листопаді Греція запровадила нові обмеження, спрямовані на стримування сплеску зараження COVID-19, протягом якого рівень смертності зріс майже вдвічі.

Читайте також

Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий

"Дихаєш, а кисень не потрапляє. Це катастрофа". Фоторепортаж з ковідної лікарні

Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка

Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему

Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ

Як хворіють вакциновані та скільки щеплених дійсно потрапляють до лікарень

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок