ДБР перевірить законність дій Бутусова. У чому справа

ДБР перевірить законність дій Бутусова. У чому справа

Оновлено
ДБР перевірить законність дій Бутусова. У чому справа
Скрін з відео

Державне бюро розслідувань (ДБР) у межах кримінального провадження законність дій головного редактора видання "Цензор.нет" Юрія Бутусова. Справа стосується оприлюдненого ним відео, на якому журналіст стріляє з "Гаубиці Д-20" зі словами: "по окупантах вогонь".

У чому справа

У пресслужбі ДБР повідомили, що 28 листопада 2021 року (насправді 27 листопада – ред.) журналіст виклав відео, де він здійснює постріли з "Гаубиці Д-20" калібром 152 міліметрів.

"Він супроводжує свій постріл словами: "по окупантах вогонь". Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну", – розповіли у Бюро.

Стосовно цього факту ДБР порушило кримінальну справу за статтею 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статтею 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України. У Бюро також мають намір перевірити усі обставини запису відео та можливі посадові порушення особами, "які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння". За попередніми висновками, подія відбулась за межами зони ООС.

"Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки. Закликаємо усіх громадян України при публікації будь-яких матеріалів враховувати можливі негативні наслідки для інформаційної безпеки держави", – заявили в ДБР.

Що каже Бутусов

Журналіст вважає, що кримінальна справа ДБР є помстою президента Володимира Зеленського "за свою ганебну пресконференцію", а також свідченням "російського впливу в Україні" та наявності "російської агентури в оточенні Зеленського".

"Влада підозрює, що я кудись з гармати міг влучити по російським окупантам, і тим самим це я розв’язав війну", – написав Бутусов.

На його думку, інтереси Зеленського у цій справі "повністю збіглися з інтересами Портнова, Татарова, російської пропаганди та їхньої агентури в Україні".

"ДБР контролює у Зеленського один з керівників знищення протестів на Майдані – Олег Татаров, вірний кадр Андрія Портнова та Андрія Єрмака. На восьму річницю розгону Майдану 29 листопада 2013-го Татаров та Єрмак зробили блискучий подарунок російській пропаганді – намагаються засудити журналіста, який писав про Майдан та про війну з першого дня", – зазначив журналіст.

Він додав, що не збирається нікуди їхати з країни.

Як відреагували в українській ТКГ

В Українській делегації у ТКГ засудили публікацію будь-яких матеріалів, які можуть поставити під загрозу процес мирного врегулювання, життя воїнів та інформаційну безпеку України.

"Російська Федерація шукає найменший привід для провокацій та реалізації своїх намірів. Сам факт виконання стрільби з бойової гармати цивільною особою, дозволяє звинуватити Україну у тому, що вона не контролює власні Збройні Сили. В умовах гібридної війни ворог вже почав використовувати це відео у своїх пропагандистських інтересах", – йдеться в заяві, оприлюдненій у Telegram-каналі.

На думку представників української делегації ТКГ, це підвищує небезпеку провокативних дій з боку російсько-окупаційних військ, посилення обстрілів позицій українських військ, "оскільки російська сторона регулярно використовує тактику звинувачень на випередження для прикриття власних злочинів".

"Публікація подібних відео у такому контексті і, зокрема зазначеного, є черговим прикладом того, як свідомо чи несвідомо можна виступити на боці ворогів України в інформаційному протистоянні", – додали в українській ТКГ.

Що передувало

Під час пресмарафону "30 запитань президенту України", який відбувся 26 листопада, президент Володимир Зеленський заявив, що публікація головреда "Цензор.нет" Юрія Бутусова про удар українського дрону в зоні ООС призвела до вогню противника у відповідь і загибелі людей. Також президент заявив, що журналіст працював на олігарха Ігоря Коломойського та образився, бо не отримав посади у Міністерстві оборони. Під час пресмарафону Бутусов кілька разів вступав у перепалку із Зеленським, звинувачуючи його у брехні.

Після цього журналіст заявив про намір подати позов проти Зеленського через його висловлювання, які вважає неправдивими.

"Я збираюся відстоювати свої інтереси в суді, оскільки президент визнав фактично свою брехню проти мене і набрехав ще нові якісь речі. Тобто року брехні йому мало, він хоче ще", – сказав Бутусов в ефірі "Радіо Свобода".

Що відомо

  • 26 листопада у приміщенні коворкінгу Creative State of Arsenal у Києві президент Володимир Зеленський провів пресмарафон "30 запитань президенту України" до "екватору" своєї каденції.
  • Колишній начальник Головного управління розвідки Міноборони України Василь Бурба заявив про намір подати позов проти президента Володимира Зеленського. Підставою для цього стали заяви глави держави про начебто участь Бурби у сумнівних операціях, зокрема щодо членів приватної військової компанії "Вагнера", а також у розгоні учасників Майдану.

Читайте також:

Енергонезалежність, держпереворот і поламаний літак. Головне з пресмарафону Зеленського

"Вагнергейт", ескалація на кордоні з Росією та пікет ЗМІ. Текстовий онлайн пресмарафону Зеленського

Андрій замість Андрія. Чому Зеленський замінив Богдана на Єрмака

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок