Адміністрація президента США Джозефа Байдена відмовляється від ухвалення Конгресом не більш жорстких санкцій щодо російського енергетичного проєкту "Північний потік - 2" через небажання псувати стосунки з Німеччиною.
Про це повідомляє видання The Hill із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що 22 листопада Адміністрація запровадила санкції проти пов'язаної з РФ компанії та двох суден через участь у будівництві російського газогону.
"Але команда Байдена побоюється жорсткіших дій щодо проєкту, побоюючись протистояти Німеччині, важливому європейському союзнику в боротьбі зі зміною клімату та обмеження зростаючого глобального впливу Китаю", – пише видання.
За його інформацією, держсекретар США Ентоні Блінкен закликає сенаторів-демократів заблокувати поправку до законопроєкту про оборонний бюджет на 2022 фінансовий рік, яку на початку листопада запропонували шестеро республіканців на чолі з очільником комітету Сенату США з міжнародних відносин Джеймсом Рішем. Ця поправка передбачає запровадження санкцій проти оператора проєкту Nord Stream 2 AG та інших компаній, які беруть участь у сертифікації трубопроводу.
"Дуже схоже, що вони (демократи) створюють процедурні складнощі, щоб уникнути непростого з політичного погляду голосування. Зараз Адміністрація докладає всіх зусиль, щоб захистити "Північний потік-2" у той час, коли російські війська зосереджені уздовж кордону з Україною", — сказав співрозмовник The Hill у Сенаті.
За його словами, кілька посадових осіб з Адміністрації Байдена активно лобіюють проти голосування за запровадження жорсткіших санкцій щодо російського газогону.
Уряд Німеччини закликав американський Конгрес відмовитись від санкцій проти трубопроводу "Північний потік - 2". Це, нібито, може послабити довіру країни до США.
Своєю чергою видання Axios, посилаючись на засекречений документ від 19 листопада, повідомило, що уряд Німеччини закликав членів Конгресу США не запроваджувати санкції щодо газопроводу "Північний потік-2". У Німеччині стверджують, що це "послабить довіру до США і зрештою зашкодить трансатлантичній єдності", а також поставить під загрозу положення про підтримку України.
У документі викладені кроки, які Німеччина робитиме на національному рівні, якщо Росія використовуватиме газ як зброю. Зокрема, влада країни робитиме "рішучі публічні заяви", що засуджують поведінку Росії; оцінюватиме припинення майбутніх політичних зустрічей; переглядатиме обмеження щодо майбутніх російських проєктів.
Що відомо
- За підрахунками МВФ, фінансові втрати України через запуск газогону "Північний потік-2" складуть до 1,2 мільярда доларів на рік унаслідок падіння обсягів транзиту блакитного палива українською територією.
- Німеччина тимчасово призупинила процедуру сертифікації компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG через невідповідність її юридичного оформлення німецькому законодавству. Відповідне рішення 16 листопада ухвалило Федеральне агентство мереж.
- "Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2". Про це 15 листопада повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
- 18 жовтня стало відомо, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже заповнено технічним газом, налагодження пуску другої нитки триває.
- У "Газпромі" заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!