У ніч на 28 листопада у московській лікарні помер відомий музикант, поет та композитор Олександр Градський, якого називають одним із піонерів російського року. У листопаді йому виповнилося 72 роки.
Про це повідомляє російська редакція BBC.
Зазначається, що 26 листопада Градському стало зле вдома, після чого його доправили до медзакладу з підозрою на інсульт. Він перебував у реанімації.
Раніше ЗМІ повідомляли, що здоров'я музиканта різко погіршилося після перенесеного у вересні COVID-19.
Що відомо про Градського
Градський народився 3 листопада 1949 року у Копейську Челябінської області. Займатися рок-музикою він почав ще у шкільні роки. У 1960-х роках Градський заснував самодіяльні рок-гурти "Слов'яни" та "Скоморохи".
Широке визнання прийшло до нього 1974 року, коли на екрани вийшов фільм Андрія Кончаловського "Романс про закоханих", музику до якого написав Градський. У 1976 році Градський вперше виконав пісню "Как молоды мы были", яка стала його хітом.
Наступного року Градський отримав звання заслуженого артиста Росії, а через два роки став уже народним артистом. З 2012 по 2015 рік він був суддею та наставником у популярному музичному телешоу "Голос".
Градського називають одним із піонерів російського року. Він організовував перші радянські рок-фестивалі, зокрема "Рок-панораму". Градський також був художнім керівником театру "Градський Хол".
Що казав Градський про Україну
В інтерв'ю Градський відверто називав українську музику —російською і з ностальгією згадував СРСР. Він наголошував, що українська музична історія — це, начебто, діалект, "південні русичі".
"Я багато не любив У Радянському Союзі, але змирився. Для мене було важливо працювати для людей, які розуміють російську мову і російську музику, російську культуру. Інші змушені були виїхати, а я не поїхав тому, що для мене виїхати означало б розірвати всі зв'язки з Батьківщиною", — розповідав Градський в одному з останніх інтерв'ю.
Щодо української музики, він казав, "якщо люди, що живуть на українській землі, не дуже уважно ставляться до російської мови, то у них немає виходу через російську мову до світової культури".
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!