Помер російський музикант і композитор Олександр Градський

Помер російський музикант і композитор Олександр Градський

Доповнено
Помер російський музикант і композитор Олександр Градський
gradsky.com

У ніч на 28 листопада у московській лікарні помер відомий музикант, поет та композитор Олександр Градський, якого називають одним із піонерів російського року. У листопаді йому виповнилося 72 роки.

Про це повідомляє російська редакція BBC.

Зазначається, що 26 листопада Градському стало зле вдома, після чого його доправили до медзакладу з підозрою на інсульт. Він перебував у реанімації.

Раніше ЗМІ повідомляли, що здоров'я музиканта різко погіршилося після перенесеного у вересні COVID-19.

Що відомо про Градського

Градський народився 3 листопада 1949 року у Копейську Челябінської області. Займатися рок-музикою він почав ще у шкільні роки. У 1960-х роках Градський заснував самодіяльні рок-гурти "Слов'яни" та "Скоморохи".

Широке визнання прийшло до нього 1974 року, коли на екрани вийшов фільм Андрія Кончаловського "Романс про закоханих", музику до якого написав Градський. У 1976 році Градський вперше виконав пісню "Как молоды мы были", яка стала його хітом.

Наступного року Градський отримав звання заслуженого артиста Росії, а через два роки став уже народним артистом. З 2012 по 2015 рік він був суддею та наставником у популярному музичному телешоу "Голос".

Градського називають одним із піонерів російського року. Він організовував перші радянські рок-фестивалі, зокрема "Рок-панораму". Градський також був художнім керівником театру "Градський Хол".

Що казав Градський про Україну

В інтерв'ю Градський відверто називав українську музику —російською і з ностальгією згадував СРСР. Він наголошував, що українська музична історія — це, начебто, діалект, "південні русичі".

"Я багато не любив У Радянському Союзі, але змирився. Для мене було важливо працювати для людей, які розуміють російську мову і російську музику, російську культуру. Інші змушені були виїхати, а я не поїхав тому, що для мене виїхати означало б розірвати всі зв'язки з Батьківщиною", — розповідав Градський в одному з останніх інтерв'ю.

Щодо української музики, він казав, "якщо люди, що живуть на українській землі, не дуже уважно ставляться до російської мови, то у них немає виходу через російську мову до світової культури".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок