Чи можна щепитися від коронавірусу без паспорта

Чи можна щепитися від коронавірусу без паспорта

Чи можна щепитися від коронавірусу без паспорта
Суспільне Кропивницький

Хотіла вакцинуватись від коронавірусу, але немає паспорта – розповіла Суспільному кропивничанка Світлана Порох. Її будинок згорів. Нині вона мешкає у центрі для бездомних людей. Каже, дізнавалась, що без паспорта її не щеплять від коронавірусу.

Як отримати щеплення від коронавірусу без паспорта та декларації – пояснив керівник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко.

"Усі охочі, які мають бажання щепитись від COVID-19, можуть зробити це у будь-якому пункті або центрі, і навіть отримати довідку №63 про щеплення. Але люди, які не мають офіційних документів, не зможуть отримати сертифікат про вакцинацію. Оскільки витягнути інформацію про вакцинацію може сімейний лікар, який укладає декларацію з пацієнтом лише на підставі коду і паспорта. Тому вакцинацію треба робити, довідку про щеплення можна отримати, а от сертифікат видадуть лише після того, як з’являться документи".

У Центрі для бездомних людей вакцинувались п'ятеро мешканців з 18-ти

Кропивничанці Світлані Порох 50 років. Два місяці вона живе у міському Центрі для бездомних людей. "Через замикання згоріла хата, так я опинилась на вулиці. Ідентифікаційний код у мене є, а от паспорт я втратила".

Жінка хоче щепитись від коронавірусу. Вважає, що не може це зробити, бо не уклала декларацію з сімейним лікарем.

"Я бачу по телевізору, як люди страждають та помирають через цю недугу, тому вирішила щепитись. Але усюди в оголошеннях про роботу пунктів вакцинації пишуть, що треба з собою мати паспорт".

За словами працівниці Олени Нікітіної, Центр для безпритульних людей розрахований на 30 людей. Нині там проживають 18.

"Ще повинні прийти чотири чоловіки, які зараз проходять медогляд. На даний момент у нас вакцинувалися п'ятеро людей. Якщо немає паспорта, то з щепленням виникає проблема. Нині допомагаємо відновити документи сімом мешканцям. Процедура займає місяць".

Мешканець Центру Олег Рева паспорт відновив, вакцинувався від коронавірусу. "Я жив на дачі. Вона згоріла разом з моїми документами. Люди порадили мені звернутись в центр, тут мені допомогли. Від коронавірусу я вакцинувався минулого місяця. Я вирішив не ризикувати. Багато людей помирає, а мені ще хочеться пожити".

Що відомо

Читайте також

На початок