"Дослідження та створення шахтарської міфології": у Парижі відкрили виставку Романа Мініна

"Дослідження та створення шахтарської міфології": у Парижі відкрили виставку Романа Мініна

"Дослідження та створення шахтарської міфології": у Парижі відкрили виставку Романа Мініна
Фото: Bird in Flight

19 листопада в Культурно-інформаційному центрі при посольстві України у Франції, українському культурному осередку імені Василя Сліпака у Парижі, було відкрито персональний проект Романа Мініна "Mining Art", розповідає Marbeks.

"Творчість Мініна автентична, його роботи сповнені фарб і символів, що мають стосунок до східної України. Художник — нащадок родини шахтарів, всю свою творчу енергію присвячує дослідженню та створенню шахтарської міфології для майбутніх поколінь", — пише видання.

У Парижі відкрили виставку Романа Мініна
Фото: Marbeks

На виставці представлені гобелени та килими, барельєфи в характерному для художника стилі, картини, фотографії, вітражі та цифрові інсталяції.

Роман Мінін працює над концепцією доповненої реальності з 1999 року. Він став першим в Україні художником, який встановив монумент доповненої реальності у 2017 році у Харкові. Є одним з засновників некомерційної організації Art Embassy, стартапу Transmonument, компанії V-ART. Мінін розробив віртуальний проект під назвою "Храм Майнінгу" — створив універсальний символ гірничої діяльності.

“Проект "Mining Art" є свідченням того, як художник, який використовує різні традиційні способи художнього вираження, тепер оперує сучасними інструментами для виходу на ринок міжнародного цифрового мистецтва”, – розповів Ігор Абрамович.
У Парижі відкрили виставку Романа Мініна
Фото: Marbeks

Після літньої резиденції художника у Варенжвіль-сюр-Мер у Нормандії, містечку, відомому шедеврами художників Жоржа Брака та Клода Моне, ім’я Мініна назавжди асоціюється зі створеним ним вітражем "Рози Донбасу", та виставкою в музеї Мішеля Сірі, пише видання.

Виставку можна відвідати за адресою: Культурно-інформаційний центр при посольстві України у Франції, 22 avenue de Messine, 75008, Paris

Що відомо

Роботи митця у Парижі представляють Культурний центр України у Франції у співпраці з галереєю Mhaata, за підтримки Abramovych.Art та Tymofieiev Foundation.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант