Перейти до основного змісту
Родичі жертв збитого Boeing: "MH17 для Нідерландів – це як 11 вересня для США"

Родичі жертв збитого Boeing: "MH17 для Нідерландів – це як 11 вересня для США"

Ексклюзивно
Родичі жертв збитого Boeing: "MH17 для Нідерландів – це як 11 вересня для США"
. Суспільне Новини

Родичі загиблих в результаті збиття малайзійського Boeing рейсу MH17 хочуть потрапити на місце катастрофи на окупованій частині Донбасу та порівнюють трагедію з американськими терактами 11 вересня 2001 року.

Про це вони розповіли журналістам у Гаазі, де 9 березня розпочнеться суд над підозрюваними у збитті літака, передає кореспондент Суспільного.

"Ми би дуже хотіли потрапити на місце авіакатастрофи, але наша влада переконує нас, що це дуже небезпечно. Ми дуже хочемо увесь цей час потрапити туди і хочемо, щоб люди в Україні знали, що ми хочемо туди приїхати, поговорити з тими, хто все це бачив, побути там. Напишіть про це в Україні, щоб українці знали", – сказав голова "Фундації МН17" Пітт Плуг.

Родичі жертв збитого Boeing: "MH17 для Нідерландів – це як 11 вересня для США"
Зустріч журналістів з родичами жертв збитого Boeing. Суспільне Новини

Член "Фундації МН17"Антон Котте розповів, що 5 років тому дав собі слово, що доведе цю справу до кінця.

"І от нарешті я можу сказати, що в понеділок настане момент, коли я до цього нарешті наближуся. МН17 – це дуже жива історія у Нідерландах. Щодня ця справа на обкладинках видань, у телевізійний ток-шоу", – сказав Котте.

9 березня розпочнуться судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.

МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних: Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН17 передали до суду Гааги.
  • Раніше українські правоохоронці затримали одного з бойовиків, який брав участь у транпортуванні російського "Бука" — Володимира Цемаха.
  • 7 вересня 2019 року Україна передала Росії фігуранта справи Цемаха за умовами обміну полоненими. Пізніше стало відомо, що він повернувся на територію Донецької області, що непідконтрольна українському уряду.
  • Того ж дня прокуратура Нідерландів надіслала до компетентних російських органів запит на тимчасовий арешт Цемаха з метою екстрадиції до Нідерландів.
  • На початку листопада 2019 року Державна прокуратура Нідерландів дійшла висновку, що російська сторона свідомо дозволила бойовику Цемаху, якого підозрюють у причетності до збиття літака рейсу MH17 на Донбасі, виїхати з країни для того, щоб не видавати його Нідерландам. Прокуратура направила свій висновок російській владі, а також проінформувала родичів жертв авіакатастрофи.
  • Ситуація навколо Цемаха не вплине на початок кримінального судового розгляду щодо MH17 (початок процесу призначено на 9 березня 2020 року). У цей день викликають чотирьох підозрюваних, зокрема Ігоря Гіркіна.
  • СБУ оголосила Цемаха в розшук. Інформація про це розміщена на сайті Міністерства внутрішніх справ України, де зазначені дата зникнення — 23 вересня 2019 року та статті звинувачення — ч.3 ст.258 (теракт) і ч.1 ст.3-258 (сприяння у створенні терористичної організації) Кримінального кодексу України.
  • На початку січня співробітники Державної прикордонної служби затримали громадянина України, який разом з іншими бойовиками охороняв місце катастрофи збитого малайзійського літака.

Топ дня
Вибір редакції
На початок