Перейти до основного змісту
Прикордонники спіймали бойовика, який охороняв і продавав уламки збитого МН-17

Прикордонники спіймали бойовика, який охороняв і продавав уламки збитого МН-17

Прикордонники спіймали бойовика, який охороняв і продавав уламки збитого МН-17
. undefined

Співробітники Державної прикордонної служби затримали громадянина України 1994 року народження, який входив до складу бойовиків на Донбасі та охороняв місце катастрофи збитого малазійського Boeing, рейсу МН-17.

Як повідомляє пресслужба відомства, опитуючи затриманого правоохоронці з’ясували, що протягом другої половини 2014 року, у розпал бойових дій на Донбасі, він проходив службу в складі одного з воєнізованих підрозділів бойовиків.

Зокрема повідомляється, що він виконував завдання російських кураторів на незаконних блокпостах у Шахтарському районі Донецької області, де неодноразово був свідком злочинів та знущань над цивільним населенням.

"Починаючи з кінця серпня 2014 року, здійснював охорону місця катастрофи, збитого російськими військами, літака рейсу "МН-17". Крім цього, за грошову винагороду від 500 до 1500 рублів РФ збирав та віддавав терористам уламки літака та особисті речі загиблих", - заявили у ДПСУ.

За даними прикордонників, за цей час він неодноразово спостерігав присутність на місці трагедії військовослужбовців збройних сил РФ, які здійснювали загальний контроль та керівництво всіма діями бойовиків.

"Підтвердити злочинну діяльність затриманого колишнього бойовика допомогли фото з його сторінки в одній із соцмереж, де він у військовій формі зі зброєю в руках знятий на фоні уламків збитого пасажирського літака", - повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що нині затриманого передали представникам Нацполіції.

До ЄРДР внесено відомості про виявлення ознак кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України "Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності".

Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.

Як відомо:

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • Раніше українські правоохоронці затримали одного з бойовиків, який брали участь у транпортуванні російського "Бука", Володимира Цемаха.
  • 7 вересня 2019 року Україна передала Росії фігуранта справи Цемаха за умовами обміну полоненими. Пізніше стало відомо, що він повернувся на територію Донецької області, що непідконтрольна українському уряду.
  • Цього ж дня прокуратура Нідерландів надіслала до компетентних російських органів запит на тимчасовий арешт Цемаха з метою екстрадиції до Нідерландів.
  • На початку листопада 2019 року Державна прокуратура Нідерландів дійшла висновку, що російська сторона свідомо дозволила бойовику Цемаху, якого підозрюють у причетності до збиття літака рейсу MH17 на Донбасі, виїхати з країни для того, щоб не видавати його Нідерландам. Прокуратура направила свій висновок російській владі, а також проінформувала родичів жертв авіакатастрофи.
  • Ситуація навколо Цемаха не вплине на початок кримінального судового розгляду щодо MH17 (початок процесу - 9 березня 2020 року). На цей день викликають чотирьох підозрюваних, зокрема, Ігоря Гіркіна.
  • СБУ оголосила Цемаха в розшук. Інформація про це міститься на сайті Міністерства внутрішніх справ України, в карточці вказана дата зникнення — 23 вересня 2019 року, стаття звинувачення — ч.3 ст.258 (теракт) і ч.1 ст.3-258 (сприяння у створенні терористичної організації) Кримінального кодексу України.
Топ дня
Вибір редакції
На початок