Керівник Нацполіції Рівненщини відзвітував про рік роботи на посаді. На чому акцентував

Керівник Нацполіції Рівненщини відзвітував про рік роботи на посаді. На чому акцентував

Керівник Нацполіції Рівненщини відзвітував про рік роботи на посаді. На чому акцентував
Суспільне Рівне

Керівник Нацполіції Рівненщини Олексій Камишанський, який приїхав на цю посаду з Луганщини, 23 листопада відзвітував про рік роботи. Серед акцентів, про які розповів на пресконференції, зниження показника злочинності, впровадження проєктів "Поліцейський офіцер громади" і "Безпечна Рівненщина", а також організація фронт-офісів поліції.

Крім того, розповів керівник поліції і про звільнених за негідну поведінку підлеглих та відмову від ділянки, де планували будувати житло для особового складу. Суспільне вибрало основні тези його доповіді.

Робота у цифрах

За інформацією Олексія Камишанського, у 2021-му поліції вдалось скоротити кількість тяжких злочинів завдяки їхній профілактиці. У порівнянні з 2020 роком рівень злочинності знизився на 5%, а розкриття сягнуло позначки у 50%. За словами начальника поліції, це "найкращий показник за останні п'ять років".

У 2021 році стало менше умисних вбивств – з 26 кількість зменшилась до 18. Також зменшилась кількість смертей від тяжких тілесних ушкоджень – з 12 до 10, зґвалтувань – з 15 до 11, пограбувань – зі 105 до 82, а розбійних нападів – з 16 до 13.

У 2021 році відкрили 218 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу зброї та 696 – щодо незаконного обігу наркотиків, – зазначив Олексій Камишанський. Також задокументували удвічі більше організованих злочинних груп, один обвинувальний акт вперше направили до суду.

Читайте також: Кадрові плани, натяк підлеглим, переїзд і хобі. Що наговорив новий керівник поліції Рівненщини

Про звільнення з поліції

За інформацією керівника поліції, протягом року звільнили 32 поліцейських. Трьох із них затримали за хабарництво, п'ятьох – за керування автомобілем напідпитку. Інших – через хворобу чи скорочення штату.

Що вдалось впровадити

За інформацією Олексія Камишанського, у 2021 році Нацполіція області підписала 12 меморандумів з тергромадами щодо проєкту "Поліцейський офіцер громади".

"Ще залишились 32 громади без такого офіцера. Завершити проєкт плануємо до кінця 2022 року. Поліцейський громади відрізняється від дільничного тим, що постійно перебуває в громаді, знає проблеми людей і може будь-коли прийти на допомогу", – розповів начальник.

За його словами, розпочали впровадження програми "Безпечна Рівненщина", в рамках якої встановлять "розумні" відеокамери з системами, які допоможуть розпізнавати номерні знаки автівок, обличчя тощо та систему "CustodyRecordsсистема, яка повністю відстежує дії поліцейських і знаходження громадян на території підрозділу поліції". Остання встановлена у відділках та відділеннях поліції, де розмістили фронт-офіси.

"Ми ставили за мету зробити фронт-офіси і виконали її. Це – сучасні умови для відвідувачів, безпека відвідувачів та поліцейських, адже встановили безперервне відеоспостереження і будь-які незаконні дії поліцейських – виключені. Працівники фронт-офісів проходять спеціальні навчання для якісного надання послуг", – сказав Олексій Камишанський.

Система "Безпечна Рівненщина" має запрацювати до кінця року. Необхідне обладнання поки що не закупили, управління має оголосити відповідний тендер. Орієнтовна вартість системи – 7 мільйонів гривень, закуплять її спільнокоштом поліції, обласної влади та територіальних громад.

Читайте також: Головний поліцейський Рівненщини ініціював встановлення пам'ятника репресованим. Чому і де він буде

Він додав, що також запрацювали тривожні кнопки у приймальних відділеннях лікарень. За інформацією правоохоронця, за тиждень такі встановили у семи лікарнях лише, а загалом вони є у 26 лікарнях області.

"Маємо десь 30-40 спрацювань цієї кнопки в області й жодного факту тілесних ушкоджень у лікарів. Ще залишилось приблизно стільки ж закладів. Фінансують підключення самі лікарні, кнопка коштує десь 300-400 грн на місяць, це дешевше, ніж оплачувати охорону", – повідомив поліцейський.

Житло для поліції

Олексій Камишанський розповів, що управління відмовиться від ділянки в урочищі Сосонки на Київській, де у часи Другої світової війни вбили майже 20 тисяч євреїв. Там поліція має дев'ять гектарів і раніше були плани звести там житло для особового складу.

"Моя думка і думка колег така, що не можна будувати у такому трагічному місці. Ми будемо вести перемовини з міською владою та просити ділянку в іншій частині міста", – зазначив поліцейський.

За його інформацією, отримати власне житло наразі хочуть близько трьохсот співробітників поліції.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок