Керівник Нацполіції Рівненщини Олексій Камишанський, який приїхав на цю посаду з Луганщини, 23 листопада відзвітував про рік роботи. Серед акцентів, про які розповів на пресконференції, зниження показника злочинності, впровадження проєктів "Поліцейський офіцер громади" і "Безпечна Рівненщина", а також організація фронт-офісів поліції.
Крім того, розповів керівник поліції і про звільнених за негідну поведінку підлеглих та відмову від ділянки, де планували будувати житло для особового складу. Суспільне вибрало основні тези його доповіді.
Робота у цифрах
За інформацією Олексія Камишанського, у 2021-му поліції вдалось скоротити кількість тяжких злочинів завдяки їхній профілактиці. У порівнянні з 2020 роком рівень злочинності знизився на 5%, а розкриття сягнуло позначки у 50%. За словами начальника поліції, це "найкращий показник за останні п'ять років".
У 2021 році стало менше умисних вбивств – з 26 кількість зменшилась до 18. Також зменшилась кількість смертей від тяжких тілесних ушкоджень – з 12 до 10, зґвалтувань – з 15 до 11, пограбувань – зі 105 до 82, а розбійних нападів – з 16 до 13.
У 2021 році відкрили 218 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу зброї та 696 – щодо незаконного обігу наркотиків, – зазначив Олексій Камишанський. Також задокументували удвічі більше організованих злочинних груп, один обвинувальний акт вперше направили до суду.
Читайте також: Кадрові плани, натяк підлеглим, переїзд і хобі. Що наговорив новий керівник поліції Рівненщини
Про звільнення з поліції
За інформацією керівника поліції, протягом року звільнили 32 поліцейських. Трьох із них затримали за хабарництво, п'ятьох – за керування автомобілем напідпитку. Інших – через хворобу чи скорочення штату.
Що вдалось впровадити
За інформацією Олексія Камишанського, у 2021 році Нацполіція області підписала 12 меморандумів з тергромадами щодо проєкту "Поліцейський офіцер громади".
"Ще залишились 32 громади без такого офіцера. Завершити проєкт плануємо до кінця 2022 року. Поліцейський громади відрізняється від дільничного тим, що постійно перебуває в громаді, знає проблеми людей і може будь-коли прийти на допомогу", – розповів начальник.
За його словами, розпочали впровадження програми "Безпечна Рівненщина", в рамках якої встановлять "розумні" відеокамери з системами, які допоможуть розпізнавати номерні знаки автівок, обличчя тощо та систему "CustodyRecordsсистема, яка повністю відстежує дії поліцейських і знаходження громадян на території підрозділу поліції". Остання встановлена у відділках та відділеннях поліції, де розмістили фронт-офіси.
"Ми ставили за мету зробити фронт-офіси і виконали її. Це – сучасні умови для відвідувачів, безпека відвідувачів та поліцейських, адже встановили безперервне відеоспостереження і будь-які незаконні дії поліцейських – виключені. Працівники фронт-офісів проходять спеціальні навчання для якісного надання послуг", – сказав Олексій Камишанський.
Система "Безпечна Рівненщина" має запрацювати до кінця року. Необхідне обладнання поки що не закупили, управління має оголосити відповідний тендер. Орієнтовна вартість системи – 7 мільйонів гривень, закуплять її спільнокоштом поліції, обласної влади та територіальних громад.
Читайте також: Головний поліцейський Рівненщини ініціював встановлення пам'ятника репресованим. Чому і де він буде
Він додав, що також запрацювали тривожні кнопки у приймальних відділеннях лікарень. За інформацією правоохоронця, за тиждень такі встановили у семи лікарнях лише, а загалом вони є у 26 лікарнях області.
"Маємо десь 30-40 спрацювань цієї кнопки в області й жодного факту тілесних ушкоджень у лікарів. Ще залишилось приблизно стільки ж закладів. Фінансують підключення самі лікарні, кнопка коштує десь 300-400 грн на місяць, це дешевше, ніж оплачувати охорону", – повідомив поліцейський.
Житло для поліції
Олексій Камишанський розповів, що управління відмовиться від ділянки в урочищі Сосонки на Київській, де у часи Другої світової війни вбили майже 20 тисяч євреїв. Там поліція має дев'ять гектарів і раніше були плани звести там житло для особового складу.
"Моя думка і думка колег така, що не можна будувати у такому трагічному місці. Ми будемо вести перемовини з міською владою та просити ділянку в іншій частині міста", – зазначив поліцейський.
За його інформацією, отримати власне житло наразі хочуть близько трьохсот співробітників поліції.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram