Кадрові плани, натяк підлеглим, переїзд і хобі. Що наговорив новий керівник поліції Рівненщини

Кадрові плани, натяк підлеглим, переїзд і хобі. Що наговорив новий керівник поліції Рівненщини

Кадрові плани, натяк підлеглим, переїзд і хобі. Що наговорив новий керівник поліції Рівненщини
Олексій Камишанський, Суспільне

Він звільнятиме поліцейського за керування авто напідпитку ще до рішення суду, займатиметься реорганізацією штатної структури поліції Рівненщини, а своїм хобі назвав риболовлю та прогулянки лісом. Новий начальник поліції Рівненщини Олексій Камишанський 18 листопада зустрівся із рівненськими журналістами та дав першу на цій посаді пресконференцію.

Що робитиме з нелегальним видобутком бурштину, як діятиме, якщо підлеглі порушать закон, де живе і які захоплення має, а також чи мав вибір, куди переїжджати з Луганщини – питало Суспільне.

Камишанський Рівне
Олексій Камишанський на першій пресконференції в Рівному. Суспільне Рівне

Біографічні факти

Олексій Камишанський народився у 1980 році в Луганську. Там закінчив школу, потім Луганський державний інститут внутрішніх справ. Працював у тамтешній поліції на різних посадах: оперативних, слідчих, карного розшуку, управління захисту економіки, стратегічних розслідувань. Маю ступінь кандидата педагогічних наук.

"Для мене дуже важливо, щоб дотримувалися всі права та свободи громадян. Також буду ще жорстко "спрашуватиПід час пресконференції у Олексія Камишанського "проскочило" буквально декілька русизмів. Варто зазначити, що загалом він доволі добре розмовляє українською. Це після заходу відзначили і присутні журналісти." зі співробітників за порушення дисципліни та законності. По результатам роботи через деякий час ви побачите, зробите свої висновки. Зараз, думаю, ще немає сенсу декларувати зайвого, ви вже бачили багато декларацій, які зачасту не виконувались", – каже поліцейський.

Олексій Камишанський додав, що критику сприймає позитивно і звернувся до ЗМІ з пропозицією критикувати, але конструктивно.

Батьківщина

Олексій Камишанський розповів, що у 2014-му році, коли почалась окупація частини Донбасу, він переїхав.

"На початку цієї трагедії у травні 2014 року я покинув свій будинок, і за наказом виїхав з окупованої території одним із перших. До кінця 16-го року виконував обов'язки на території Луганської області, покладені на Національну поліцію в зоні проведення ООС, тоді АТО. Я думаю, що цей коментар – до цих інсинуацій, які можуть бути з приводу моєї особи", – каже полісмен.

Переїзд на Рівненщину

Журналіст Суспільного запитав начальника, чи були йому пропозиції з Луганщини переїхати в іншу область, крім Рівненської.

"Якби... права вибору в мене не було. Ми практично люди воєнні, була пропозиція, був наказ – і я цей наказ виконую зараз", – відповів поліцейський.

Де оселився і як зустріло місто

Поки що у Рівному Олексій Камишанський живе у готелі і наразі, каже, шукає квартиру. Сім'я поки що – в Сєвєродонецьку.

"Як тільки підшукаю квартиру – перевезу їх сюди, будемо мешкати тут. Коли приїхав, то був дощ, тому, я думаю, що все буде добре: якщо в дощ – то воно все приймається добре. Рівне – чудове місто, почитав про Рівненську область, доволі багато цікавого, історична область, історичні пам'ятки, дуже історичні особистості".

Камишанський Рівне
позаду – робоче місце начальника поліції Рівненщини

Першочергові завдання

На це питання керівник поліції відповів: зараз – стадія реорганізації.

"Буде повністю змінена штатна структура головного управління, будуть перепризначені керівники, будуть призначені співробітники. Всі фахові співробітники залишаться на своїх місцях, буде трішки вдосконалена структура для більш чіткого реагування на заяву-повідомлення, на злочини, які скоюються на території області", – каже Олексій Камишанський.

Начальник поліції також зазначив, що хоче вдосконалити структуру карного розшуку та груп швидкого реагування.

"Також в мене мета – вводити якісь "новшества" в якості поліпшення технічного стану і забезпечення Національної поліції. Бо злочинність не стоїть на місці, вона, на жаль, розвивається, що ми, буває, за нею доганяємо. Моя мета – щоб ми йшли на пару кроків вперед і цього будем досягати".

Бурштин

Зазвичай усіх керівників, які приходять на високі посади в Рівненській області, запитують про те, що збираються робити із нелегальним видобутком бурштину на півночі регіону.

Проблема, каже Олексій Камишанський, йому відома.

"Ми активно працюємо в цьому напряму, буквально сьогодні вже проходять санкціоновані обшуки. А особисто моя думка, що взагалі це питання можливо остаточно вирішити лише політико-правовим шляхом, не лише притягати осіб, які безпосередньо видобувають його незаконно. Але вирішувати питання щодо отримання ліцензії, легалізування цього бізнесу, щоб доходи від цього йшли в громаду, щоб розвивалася громада. Надра належать усім нам", – каже полісмен.

Якщо поліцейського упіймають п'яним чи на хабарі

Суспільне запитало Олексія Камишанського, як він, як керівник, реагуватиме у випадку, якщо стане відомо, наприклад, про п'яну їзду когось із підлеглих чи про корупційні діяння.

Про їзду напідпитку:

"Я давно вже працюю керівником і по цьому питанню в мене однозначна відповідь – цей працівник буде звільнений впродовж 24-х годин зі служби, незалежно від того, яке буде рішення суду. Хай судиться, поновлюється і все інше. Якщо працівник поліції п'яний за кермом – це злочинець. Працівник поліції повинен бути взірцем для громади, не тільки, коли він у формі, але коли він поза роботою, навіть коли він відпочиває в кафе.

Про корупцію:

"Ми ж всі живі люди, але коли йдеш працювати в поліцію, то потрібно провести чітку грань: або ти береш, або не береш. Більш нічого не треба. Якщо вона в тебе всередині є ця грань – тобі навіть пропонувати не будуть. Я впевнений, що якщо натякають, то і пропонують. Якщо ти ведеш дискусію в сухому тоні, то ніяких інсинуацій не буде. Це – рідкість".

Кілька слів про попередника

Олексія Камишанського запитали, як він оцінює роботу свого попередника Валерія Самчука. Той, нагадаємо, керував поліцією з червня 2017-го і піти з посади був змушений за станом здоров'я.

"Це була фахова людина, яка зробила значний внесок в становлення Нацполіції на Рівненщині. Це був той період, коли Нацполіція набирала оберти, і, зрозуміло, це були важкі кроки. Оцінку його діяльності дасть історія або громадяни Рівненщини. Я не маю такого права. Але, як фахівець в галузі правоохоронної діяльності, я вважаю, що все було зроблене правильно. Будемо продовжувати ті традиції, які ним започатковані".

Практично не вживаю алкоголь і не палю", – каже Камишанський.

Співпадіння з історією "посада за мільйон"

29 жовтня у Нацполіції України заявили про те, що посаду начальника поліції Рівненщини хотіли "купити" за мільйон доларів. Підозрюваних затримали.

– Пане Олексію, не сприйміть це, будь ласка, як натяк, але була така гучна історія перед вашим призначенням, що посаду хотіли купити за мільйон доларів. Чи чули ви про це? (журналіст Суспільного)

– Я чув це із ЗМІ, я ніяк не можу це прокоментувати, бо не брав участь у цій спецоперації. Вона мала місце, але більш того, як написано у Facebook та на сайтах правоохоронних органів, сказати не можу. Посаду за мільйон не купував, в мене немає мільйону, – відповів поліцейський.

Робота з журналістами

Начальника запитали, чи можна розраховувати на коментарі поліцейських, які за специфікою діяльності доводиться просити під час зйомок у районах Рівненщини.

"Звичайно, ви повинні розуміти, що не всі працівники поліції можуть давати інтерв'ю якісно і висвітлювати свою думку. Тому ми будемо робити так, щоб і вам було зрозуміло, і громадськості було зрозуміло. В кожному райвідділі ми плануємо, щоб була якась особа, щоб могла пояснити доступною мовою, не поліцейською мовою, не якимось там юридичним."

Хобі

"У мене таке тихе хобі: я полюбляю рибалку, прогулянки лісом, займаюсь спортом, бігаю зранку, виконую нескладні вправи. Намагаюсь дотримуватись здорового способу життя.

На початок