Тернопільському обласному гідрометеоцентру – 100 років

Тернопільському обласному гідрометеоцентру – 100 років

Тернопільському обласному гідрометеоцентру – 100 років
Суспільне Тернопіль

Тернопільському обласному гідрометеорологічному центру виповнилося 100 років. Про це розповіла завідувачка сектору цього центру Оксана Софінська.

За її словами, в центрі працюють 100 людей. Вони щодня проводять прогнозуванням погоди в регіоні, спостерігають за рівнем води в річках, а також проводять спостереженнями за станом забруднення атмосфери.

Авіаційна метеорологічна станція діє за 3 кілометри від Тернополя, на території аеропорту. Тут 20 років працює метеорологиня Катерина Бевх. Жінка показала майданчик, на якому проводять спостереження.

"У північній частині метеомайданчика розміщений ґрунтовий майданчик розміром 4 на 6 метрів. За його допомогою якого ми визначаємо строкову температуру ґрунту, а також мінімальну та максимальну температури, зафіксовані в Тернополі".

Катерина Бевх каже, на майданчику є електронні датчики, які закопані в землі. Вони передають показники черговому техніку. Їх закодовують і вносять у єдину базу Українського метеоцентру:

"Також у північній частині метеомайданчика розміщені анеморумбометри. Це прилади які визначають напрямок і швидкість вітру. Як середній, так і максимальний порив. Ось ви бачите 10-метрові щогли, а зверху є флюгери, які фіксують напрямок і швидкість".

Тернопільському обласному гідрометеоцентру – 100 років
У центрі працюють 100 працівників. Суспільне Тернопіль

За словами Бевх, на цій станції працює 10 людей. Вони збирають показники цілодобово:

"Чергує одна людина. Вона заступає о 9 ранку і йде додому о 9 ранку наступного дня. Вночі вона проводить усі спостереження, виходить на метеомайданчик. Робота деякою мірою важка. Новенькі стикаються з такою ситуацією, що їм може бути страшно, але вони звикають і розуміють, що ми далеко. В радіусі півтора-два кілометри в нас нікого немає. Тільки зайчики, лисички прибігають в гості".

Тернопільському обласному гідрометеоцентру – 100 років
Тернопільському обласному гідрометеоцентру – 100 років. Суспільне Тернопіль

У метеорологічному центрі в Тернополі синоптики складають прогноз погоди на тиждень. Серед них Василина Перекотій. жінка розповідає, готовий прогноз передають до пожежно-рятувальної служби області та розміщують на сайті гідрометеоцентру. Метеорологічні спостереження на Тернопільщині проводили ще у кінці 19 століття, каже завідувачка сектору Оксана Софінська. Про це свідчать записи довідника, який знайшли у Львівському архіві. Він надрукований у 1892 році. У ньому детально описаний клімат Тернополя, розповідає жінка:

"Ми можемо використати його для аналізу погодних умов. Тут описано лише 1930 років. Це період з 1961 року. Деякі порівняння є 1850 років".

За словами Оксани Софінської, на Тернопільщині діють 4 пункти, на яких проводять спостереження. Це метеорологічні станції в Бережанах та Кременці, гідрологічна станція в Чорткові та авіаційна метеорологічна станція у Тернополі.

Сьогодні в Україні відзначають день працівників гідрометеорологічної служби. Цей день у 2003 році запровадив президент України.

Читати також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди