15 відомих голлівудських акторів з українським корінням

15 відомих голлівудських акторів з українським корінням

15 відомих голлівудських акторів з українським корінням

Коли дивишся якісне Голлівудське кіно із відомими на весь світ акторами, то важко поєднати події у стрічках з українською реальністю. Хоча виявляється, що серед знайомих за блакитним екраном облич – безліч наших земляків, родичі яких в той чи інший час емігрували з України.

Розповідаємо історію зірок Голлівуду з українським корінням, які теплим словом згадують свою “малу батьківщину”, і творчістю яких ми захоплюємося з великих екранів.

Ольга Куриленко

“Дівчина Бонда” Ольга Куриленко – уродженка Бердянська, що у Запорізькій області. До 13 років вона жила у цьому місті, потім переїхала до Москви. Вже у 16 років вона уклала контракт з модельним агентством, після чого поїхала жити та працювати до Франції. Там вона з'явилася на обкладинках наймодніших видань: Glamour, ELLE, Madame Figaro, Marie Claire і Vogue.

У 1999 році Ольга вийшла заміж за свого друга, французького фотографа Седрика ван Моля, та змінила українське громадянство на французьке. Куриленко встигла виконати роль дівчини Джеймса Бонда у "Кванті милосердя", а також зіграти з Томом Крузом у науково-фантастичному фільмі "Облівіон". Взагалі її фільмографія вражає різноманітністю: є там і “Сім психопатів” Мартіна Макдонаха, і нещодавній блокбастер від Marvel “Чорна вдова”. Пишаємося!

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Ольга Куриленко.

Віра Фарміґа

Актриса кіно, театру та телебачення Віра Фарміґа – дочка українських емігрантів. Вона була вихована в українсько-американській громаді в Ервінгтоні, Нью-Джерсі, навчалася в українській греко-католицькій школі в Нью-Йорку, і навіть вступила до українського народного фольклорно-танцювального ансамблю “Syzokryli”.

Її акторський шлях розпочався із Бродвею. Потім Фарміґа почала з'являтися на теле- та кіноекранах. Серед найвідоміших її робіт: "Відступники" Мартіна Скорсезе, "Мені б у небо" разом із Джорджем Клуні, а також головна роль у телесеріалі "Мотель Бейтса".

Останнім часом її часто можна зустріти в американських горрорах і трилерах: вона зіграла дослідницю паранормальних явищ у мультивсесвіті фільму "Закляття" від популярного продюсера Джеймса Вана (і впоралася з цією роллю на відмінно) і з’явилася у "Пасажирі" з Ліамом Нісоном.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Віра Фарміґа у фільмі "Закляття".

Стівен Спілберг

Багато хто в Голлівуді знає, що родина Спілбергів (Шпільбергів) родом з Одеси. Там, на Молдаванці, можливо, досі живуть родичі режисера “Щелеп”, “Індіани Джонса”, “Списку Шиндлера” та багатьох інших відомих стрічок. Бабуся і дідусь Спілберга по батьківській лінії народилися в Україні та іммігрували до США з Південної Пальміри у першому десятилітті XX ст.

Можна згадати й візит режисера до Києва у 2006 році. Він приїхав на презентацію фільму про Голокост і за нагоди вирішив побувати у легендарному Бабиному Яру. Спілберг розповідав: “Пам'ятаю, як зійшов із літака і сказав: “Я вдома". Також Стівен зізнався журналістам, що дуже любить Україну і згадав, як у нього в сім'ї часто готували борщ. Пишаємося таким земляком!

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Стівен Спілберг.

Міла Йовович

Мати майбутньої зірки Голлівуду Галина Логінова була радянською актрисою. Міла народилася у Києві, до дитячого садка ходила у Дніпропетровську, а у п'ять років її відвезли спочатку до Лондона, а потім до США.

Там її батьки працювали прислугою в будинку великого режисера Браяна де Пальми, а сама Йовович пригадує, що діти у школі її недолюблювали через те, що вона родом із СРСР. Що, зрештою, не завадило їй стати спочатку відомою моделлю, а потім знаменитою актрисою. Серед найгучніших її робіт – "П'ятий елемент", "Оселя зла" та "Готель "Мільйон доларів".

Йовович має американський паспорт, але себе вона називає американською українкою – і неодноразово згадувала про свою батьківщину від початку російсько-української війни.

"Усе, що відбувається в Україні, дуже близьке моєму серцю. Бачити, як мій народ страждає, бачити, як українці переживають революцію, війну – дуже важко. Страждання моєї країни розбиває мені серце. Звісно, я хочу зробити усе, що в моїх силах, щоб допомогти", – наголосила актриса.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Міла Йовович у фільмі "П'ятий елемент".

Міла Куніс

Мілена Марківна – уродженка Чернівців, яка у віці 7 років разом із батьками емігрувала з України. 26 років вона не горіла бажанням побачити рідні краї, а у 2017 році разом із чоловіком Ештоном Кутчером та батьками спробувала відвідати старий дім. На жаль, нові власники не захотіли їх пускати до оселі, навіть не відчинивши дверей.

Це залишило неприємний осад у зірки “Чорного лебедя” та мультсеріалу “Грифіни”, але у середині жовтня 2021 року її разом з чоловіком знову помітили в Україні – у Києві, на зйомці фільму “Кохання та блогери”. Сподіваємося, що цього разу в неї залишаться приємніші враження від поїздки.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Міла Куніс у фільмі "Чорний лебідь".

Дастін Гоффман

Історія родини Дастіна Гоффмана, (зірки фільмів “Випускник”, “Людина дощу”, “Тутсі” та багатьох інших), яку актор дізнався нещодавно, виявилася драматичною. Тема родичів у родині Гоффмана була забороненою – Дастіна виховували так, щоб він не особливо цікавився своїм єврейським корінням.

Проте у 2016 році він став героєм американського телешоу “Розшукуючи ваше коріння”, де ведучі оголосили, що родичі Гоффмана по батьківській лінії були емігрантами. Вони прибули до Америки з Білої Церкви якраз до початку єврейських погромів 1918-1921 років. Потім дідусь Гоффмана спробував повернутися за родичами, але за наказом ЧК його затримали та розстріляли. Дізнавшись про цю історію, знаменита "людина дощу" не змогла стримати сліз.​​

Девід Духовни

Духовни народився 7 серпня 1960 року у Нью-Йорку. Його мати Маргарет працювала адміністратором школи та вчителем. Батько – Амрам – письменник і публіцист, нащадок емігрантів з України, які виїхали до США з Києва, рятуючись від єврейських погромів під час Громадянської війни 1918-1920 років.

Тривалий час агент Малдер помилково вважав, що корені його – з Росії. Проте коли Україна (через відомі нам всім події 2014-2021 років) почала з'являтися у закордонних новинах частіше, зірка “Секретних матеріалів” та "Сексу і Каліфорнії" остаточно розібралася у родоводі. Про це він гордо повідомив своїх підписників у Twitter. "Я виріс, думаючи, що я росіянин, проте тільки зараз зрозумів, що насправді я українець. Ніколи не пізно змінитись", – написав Духовни.

Лієв Шрайбер

Шрайбер є лауреатом престижних театральних, кіно- та теленагород, зокрема премії "Тоні". Відомий за низкою незалежних фільмів та кількома блокбастерами, разом з трилогією Веса Крейвена "Крик".

Дід Шрайбера по материнській лінії – Алекс Мільграм – був простим робітником з України, який хоч і підтримував соціалістичні ідеї, та змушений був виїхати за кордон. Саме завдяки йому Шрайбер добре знає історію своєї родини та часто згадує про своє українське коріння в інтерв'ю.

Також Шрайбер зняв трагікомедію "Все ясно" за романом Джонатана Фоєра. За сюжетом, молодий американський єврей-колекціонер вирушає до України, щоб знайти жінку, яка в роки Другої світової врятувала його діда від нацистів у містечку Трохімброд.

“Я вирішив повторити цю подорож та знайти містечко, де народився дід. Щоправда, я не мав точних відомостей, лише знав, що це десь між Одесою та Києвом. Я нічого не знайшов, втім, ця поїздка примирила мене з минулим, я відчув себе ближче до своїх предків", – розповів пізніше Лієв.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Лієв Шрайбер у серіалі "Рей Донован".

Леонардо Ді Капріо

Ді Капріо – актор, який не потребує представлення. Один із найпопулярніших людей на планеті тривалий час вважав, що Одеса знаходиться в Росії, проте згодом визнав свою неправоту. В одному з американських ток-шоу він розповів: "У мене українське коріння, а саме – одеське. Ба більше, я майже наполовину одесит".

За словами Ді Капріо, його бабуся – Олена Степанівна Смирнова – після Жовтневої революції разом з батьками переїхала до Німеччини. Там Олену почали називати Хелен. Вона одружилася з німцем і взяла прізвище Іденбіркен. 1955 року мама Лео емігрувала до США, де й народився майбутній актор. Ді Капріо зазначив, що про свою бабусю в нього залишилися лише чудові спогади.

Вільям Шетнер

Вільям Шатнер прославився виконанням ролі капітана космічного корабля "Ентерпрайз" Джеймса Тибіріуса Кірка у культовому фантастичному серіалі "Зоряний шлях" (1966-1969) і в численних його продовженнях. Виступав як сценарист, продюсер та режисер окремих телефільмів та сезонів. З 2004 до 2008 року грав роль адвоката Денні Крейна в телевізійній драмі “Юристи Бостона”, за яку отримав премію “Еммі” та “Золотий глобус”.

Як же актор, що народився в Канаді, пов'язаний з Україною? Річ у тім, що дідусь та бабуся Шатнера були з традиційної єврейської родини. За океан вони емігрували через гоніння – вже знайома історія, через яку ми втратили так багато талановитих акторів.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Вільям Шетнер в серіалі "Зоряний шлях". Вільям Шетнер. Фото: space.com

Леонард Німой

Виконавець ролі містера Спока у “Зоряному шляху” Леонард Німой – найкращий друг, партнер по знімальному майданчику і колега по цеху Вільяма Шетнера. І виявляється, що вони удвох мають українське коріння!

Батьки актора (Макс і Дора) народилися та проживали у місті Ізяславі (Хмельницька область), яке на початку XX ст. входило до складу Волинської губернії. Проте сам Леонард народився не на території України. Обставини склалися так, що сім'я залишила рідні місця та переїхала до американського містечка Бостон.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Леонард Німой в серіалі "Зоряний шлях".

Джек Пеланс

Місто Львів і село Іване-Золоте на Тернопільщині об’єднує один відомий американський актор, головний антагоніст жанру вестернів, лавреат численних премій, номінований на “Оскар” ще у 1950-х роках (проте здобув відзнаку він тільки у 1992 році). Це за океаном він відомий як Джек Пеланс, а в Україні його знають як Володимира Палагнюка, зірки фільмів “Трамвай Бажання”, “Професіонали”, “Міські піжони”. Що цікаво, Палагнюк не забував про своє коріння, вільно спілкувалася українською та підтримував діяльність національної діаспори в США.

І навіть коли під час фестивалю російського кіно у Голлівуді актору спробували вручити звання “народний артист Росії” – він відмовився, стверджуючи: “Я – українець, а не росіянин”. Також одного разу у Києві Пеланс-Палагнюк розповів, що одна з його заповітних мрій – зіграти в кіно Тараса Бульбу. На жаль, вдалося це втілити у життя лише його колезі швейцарсько-українського походження Юлу Бріннеру, володарю театральної премії “Тоні”.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Джек Пеланс.

Сильвестр Сталлоне

Більшість глядачів знають Сильвестра Сталлоне, відомого на весь світ “Рембо”, як людину з італійським корінням. Проте предки відомого голлівудського актора та режисера по материнській лінії (Роза та Чарльз Лейбович) у 1888 році іммігрували до США саме з України. Якщо точніше – з Одеси.

Це була заможна єврейська родина, яка володіла кількома ткацькими фабриками та житловими будинками у самому центрі Південної Пальміри. Однак в Америці сім'я приховувала своє походження, стверджуючи, що приїхали з Росії, а про своє українське походження мати Сталлоне дізналася через багато років.

Відвідати рідне місто своїх предків актору постійно не вдається через вічну завантаженість, проте його мама відвідувала Одесу не раз, і казала, що коли Сильвестр таки приїде, то місцевій поліції забракне людей, щоб захистити її сина від прихильниць.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Сильвестр Сталлоне у фільмі "Рембо".

Лів Тайлер

Популярна голлівудська модель та актриса, відома за фільмами "Вислизаюча краса" і "Армагеддон". Свого часу дівчина підкорила режисера “Володаря перснів” Пітера Джексона, завдяки чому він запросив її зіграти роль ельфійки Арвен у фентезійний трилогії.

Про українське коріння акторки стало відомо з інтерв’ю її справжнього батька, лідера американського хард-рок гурту “Aerosmith” Стівена Тайлера. Коли рок-музикант відвідував Україну з концертом, то зізнався у розмові з журналістами, що його бабуся була німкенею, а дідусь по материнській лінії – українцем. До того ж він виріс на українському борщі (хоча деякі російські видання намагалися просунути меседж, нібито і борщ був російським, і сам музикант з російським корінням).

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Лів Тайлер у фільмі "Неймовірний Халк".

Вайнона Райдер

Актриса Вайнона має харківське коріння. Її батьки Синтія та Майкл Горовіц – нащадки єврейських емігрантів із Харкова та Румунії. Зірка зізнавалася, що мріє зняти фільм про Другу світову війну та життя своїх українських родичів.

Також Вайнона має молодшого брата, якого назвали на честь космонавта СРСР Юрія Гагаріна. Сценічний псевдонім Райдер прийняла від співака Мітча Райдера, якого любив слухати її батько.

15 відомих голлівудських акторів із українським корінням
Вайнона Райдер.

Читайте також

Україна — це культура. Чому не можна нищити те, що формувалося століттями

12 серіалів, які відображають життя у 2010-х

Лео Моґі: як режисер з України підкорив Європу і надихнув Тарантіно

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди