Комітет рекомендує Раді звільнити Гончарука, з'явилася його заява

Комітет рекомендує Раді звільнити Гончарука, з'явилася його заява

Оновлено
Комітет рекомендує Раді звільнити Гончарука, з'явилася його заява
.

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді підтримати відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, згідно з ухваленим уранці 4 березня рішенням, пропозиція внесена відповідно до п.12 ч.1 ст. 85 та ч. 2 ст. 115 Конституції України.

Рішення підтримали 23 члени комітету із 25 присутніх на засіданні. Гончарук при прийнятті рішення присутній не був.

Тим часом депутатка Ради від Батьківщини Альона Шкрум опублікувала в своєму Facebook фото заяви прем'єра про відставку.

"Середня тривалість урядів в Україні за 28 років — півтора роки. Цей уряд — був найкоротшим — пропрацював всього 6 місяців", — зазначила вона.

Крім того, проєкт постанови про відставку Гончарука з'явився на сайті Раді. Згідно з ним, ініціаторами виступили 14 депутатів, зокрема — перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 та частини другої статті 115 Конституції України Верховна Рада України постановляє: прийняти відставку прем’єр-міністра України Гончарука Олексія Валерійовича", — йдеться в документі.

Що відомо:

  • Президент Володимир Зеленський скликав позачергове засідання Верховної Ради 4 березня, яке розпочнеться о 16:00. Планується розглянути питання щодо Кабінету міністрів та "діяльності силових міністерств у сфері подолання корупції".
  • Верховна рада може звільнити прем'єр-міністра на підставі поданої ним заяви або на підставі рішення про недовіру йому (резолюції недовіри).
  • Згідно із законом про Кабінет міністрів, прем'єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Парламент розглядає питання про відставку не пізніше ніж на 10-й день після надходження заяви, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
  • Прем'єр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Ради. Прийняття парламентом рішення про відставку має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів.
  • Увечері 3 березня в Окружному адміністративному суді Києва заявили, що прем'єр Олексій Гончарук подав позов, у якому просить заборонити голові ВР Дмитру Разумкову розглядати питання про його відставку. У Кабміні спростовують цю інформацію.
На початок