Міста Кіровоградщини запрошують подавати заявки на конкурс "Молодіжна столиця-2023"

Міста Кіровоградщини запрошують подавати заявки на конкурс "Молодіжна столиця-2023"

Міста Кіровоградщини запрошують подавати заявки на конкурс "Молодіжна столиця-2023"
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому конкурс "Молодіжна столиця України" – 2023" презентували у змішаному форматі: участь онлайн взяли представники та представниці з територіальних громад області, а офлайн презентація відбулася в залі засідань обласної державної адміністрації, за участю представників органів місцевого самоврядування та молодіжних об’єднань. Про конкурс, як заповнити заявку та молодіжну політику загалом в ефірі Українського радіо Кропивницького розповіла Ірина Ткаченко – регіональна координаторка конкурсу Молодіжна столиця України.

Заявку на участь подають представники місцевої влади у співпраці з ініціативною молоддю міста. Одним із головних завдань конкурсу є створення можливості проговорити здобутки та перспективи молодіжної політики в місті. Подати заявку можна до 25 листопада цього року.

"Для влади це можливість розказати молоді про те, що вже відбувається з розвитку молодіжної політики та посиленню молодіжної роботи, а також спільно із молоддю напрацювати ті ідеї, які вони можуть втілювати, використовуючи, як місцевий ресурс, так і зовнішній. Конкурс передбачає спільну підготовку проєктної заявки молоді та влади. Подавачами є безпосередньо представники органу місцевого самоврядування", – розповіла Ірина Ткаченко.

За перемогу в конкурсі можуть позмагатися усі міста Кіровоградської області.

"В Кіровоградській області дванадцять міст і містечок, і, власне, це є дванадцять потенційних фіналістів. Коли ми заповнюємо заявку, можемо бачити, що саме нам треба посилити, аби за рік ми могли подати потужну конкурентну заявку. Але навіть наразі ми можемо говорити про Новоукраїнку, як місто дружнє до молоді. У них дієва молодіжна рада, у них реально працює учнівський дитячий дорадчий орган, є молодіжний простір, і є багато хороших прикладів, коли є молодіжна програма із фінансуванням, яке в рази перевищує суму на молодіжні заходи, до прикладу, міста Кропивницький. Тобто, масштаб міста, кількість його жителів, не завжди визначає, що саме це місто має очевидні переваги. Коли наглядова рада оцінює заявки, то дивиться на масштаби міста, населення, і розуміє, що шкільний бюджет участі у маленькій громаді, маленькому місті – це його величезна конкурента перевага. На жаль, в Кіровоградській області ще немає жодного шкільного бюджету участі".

"Треба навчитися бачити свої сильні сторони як міста, і не соромитися ними похвалитися", - Ірина Ткаченко.

"Місто Кропивницький рік тому і сьогодні – це вже трошки інакше молодіжне місто. Навіть за цей короткий час ми можемо бачити зміни. До прикладу, перезапущена молодіжна рада, сформована нова команда, відбуваються нові активності і є розвиток. Тобто ми вже можемо додати нові якості в заявку. Також цього року можемо додати нові практики того, які сильні ініціативи створюють місцеві громадські молодіжні організації. До прикладу, в Кропивницькому з’явилося багато нових стінописів. У цій заявці є особливий розділ про культурну реалізацію для молоді, і ми можемо туди це зазначити. Також можемо бачити результати муніципального конкурсу підтримки громадських ініціатив "Дієві ініціативи", який вже другий раз поспіль організовує міська рада".

Як заповнювати заявку

"Порада містам, які будуть заповнювати заявку: не пропускайте пункти. Якщо у вас в громаді цієї практики немає, до прикладу, питання про молодіжний центр, то ви можете зазначити, що у місті, як от в Кропивницькому, є молодіжні простори, або інші громадські простори. Тобто намагаємось проаналізувати, що у нас вже зроблено у цій сфері, або ж ділимося ідеями, що ми це плануємо зробити. Коли ви описуєте досвід громадського бюджету, адже в заявці є окреме питання про бюджет участі, то можна звернути увагу на те, скільки у ваших бюджетах участі закладено коштів саме на молодіжний пріоритет, або наскільки активною є молодь. І ви це показуєте, як успішний приклад. Треба навчитися бачити свої сильні сторони як міста, і не соромитися ними похвалитися".

Метою конкурсу "Молодіжна столиця України" є узагальнення і поширення кращих європейських та світових практик у сфері молодіжної політики. Надзвичайно важливим у цьому є обмін досвідом між молодими людьми з різних частин України, проведення тематичних заходів упродовж цілого року задля активного залучення молодих людей для участі у всіх сферах життя на місцевому та регіональному рівнях.

Статус Молодіжної столиці України на 2022-й рік отримало місто Острог Рівненської області.

Читайте також

  • У Глодоській громаді на Кіровоградщині відкрили підрозділ місцевої пожежної команди.
  • У кропивницьких школах та дитсадках зібрали на переробку понад тонну паперу.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди