Справа Шеремета, права жінок та ЛГБТ: Комітет із прав людини ООН оприлюднив зауваження щодо України

Справа Шеремета, права жінок та ЛГБТ: Комітет із прав людини ООН оприлюднив зауваження щодо України

Важливо
Справа Шеремета, права жінок та ЛГБТ: Комітет із прав людини ООН оприлюднив зауваження щодо України
.

Комітет з прав людини Організації об'єднаних націй у четвер оприлюднив свої зауваження щодо восьмої періодичної доповіді України про виконання Міжнародного пакту про громадянські й політичні права від 1966 року та надав відповідні рекомендації українській владі.

Документ опублікований на сайті ООН.

Зауваження комітету, зокрема, стосуються порушень прав людини на територіях, тимчасово окупованих РФ, захисту населення в зоні збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях, випадків катувань та жорстокого поводження з боку правоохоронних органів, тривалого утримання під вартою підозрюваних до судових вироків, переслідування журналістів і правозахисників.

Крім того, в ООН незадоволені низькою представленістю жінок у центральних та місцевих органах влади, дискримінацією етнічних меншин, ЛГБТ-спільнот, внутрішньо переміщених осіб та інвалідів.

У документі вказано, що комітет ООН стурбований збереженням насильства щодо жінок, а також "із занепокоєнням відзначає низький рівень звітності та судового переслідування й засудження осіб", винних у цьому.

Що рекомендували Україні в ООН

ООН рекомендувало українській владі активізувати зусилля з проведення "ретельного та неупередженого" розслідування порушень прав людини під час протестів на Майдані в січні – лютому 2014-го, а також в Одесі у травні 2014 року. Ідеться також про вбивство 13 співробітників правоохоронних органів.

Жертвам і родичам загиблих має бути виплачено належну компенсацію.

Комітет звертає увагу на необхідність "розслідування та притягнення до відповідальності за серйозні порушення прав людини в контексті збройних конфліктів", у тому числі стосовно "неофіційного слідчого ізолятора в Харкові" у 2014–2016 роках.

В ООН зауважили "систематичні недоліки" в розслідуванні справ щодо убивств журналістів Олеся Бузини у 2015 році, Павла Шеремета у 2016-му та Вадима Комарова у 2019 році.

Читайте також: Україна має "частково вільний інтернет" – Freedom House

Відзначається, що Комітет "стурбований повідомленнями, які вказують на акти корупції, нецільове використання державних ресурсів та відсутність прозорості у фінансуванні виборчих кампаній", а також на недостатній контроль за витрачанням коштів на вибори.

Також в ООН стурбовані ухвалою Верховного суду України від 18 вересня 2018 року, яка "підриває реалізацію позицій Комітету на національному рівні". Ідеться про те, що Верховний суд виніс рішення, за яким визначив, що висновки Комітету з прав людини ООН носять "рекомендаційний характер, а не обов'язковий".

Що відомо

  • 14 жовтня стало відомо, що Україна посіла 74 місце за рівнем верховенства права серед 139 країн світу, покращивши свої показники одразу на п’ять позицій.
  • 28 жовтня правозахисний центр ZMINА повідомив, що в Україні почастішали випадки переслідування активістів та журналістів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок