Карантинні рейди в Києві: як перевіряють заклади та кого можуть оштрафувати

Карантинні рейди в Києві: як перевіряють заклади та кого можуть оштрафувати

Карантинні рейди в Києві: як перевіряють заклади та кого можуть оштрафувати
. Фото: УНІАН

Київ перебуває у "червоній" зоні епідеміологічної небезпеки. У столиці спеціальні комісії проводять карантинні рейди щодо дотримання вимог бізнесом. Як їх проводять і які заклади порушують найбільше розповіла в ефірі Українського радіо головна спеціалістка Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Оксана Тимошок.

Хто і як проводить рейди

Районними державними адміністраціями у місті Києві створені 30 робочих груп, розподілених по районах столиці. Вони працюють у вранішні та вечірні години. Перевірки проводять зненацька. До робочої групи входять представники Держпродспоживслужби, Національної поліції, муніципальної охорони і районних державних організацій.

Під час перевірки робоча група може показати службові посвідчення, розпорядження про створення групи та накази організацій, які вони представляють. Наказів про перевірку конкретних закладів немає. Кожна робоча група визначає сама графік. Робочі групи мають право перевіряти суб’єктів господарювання, які працюють у сфері громадського харчування, продовольчої і непродовольчої торгівлі, усі заклади освіти, салони краси, фітнес-центри, розважальні заклади, ТРЦ.

Підприємці по-різному реагують на перевірку, є сумлінні суб’єкти господарювання, а є такі, що зачиняють двері і поводяться агресивно.У такому разі поліція викликає підтримку.

Яких правил потрібно дотримуватися

Усі працівники й відвідувачі закладу мають носити засоби індивідуального захисту, що покривають ніс і рот. Має бути запас масок і антисептиків. Маску потрібно міняти кожні дві години, для використаних засобів захисту має бути окремий підписаний контейнер. Якщо адміністратор закладу працює без маски – це порушення карантинних норм. Такому суб’єкту господарюванню загрожує штраф 170 грн з однієї людини.

Якщо робоча група зафіксувала із 15 пунктів два порушення, то комісія дає можливість виправитися і попереджує суб’єкта господарювання. Підприємці зобов’язуються ці порушення усунути, комісія має право здійснити повторну перевірку. Якщо навіть після попередження заклад продовжує порушувати правила, тоді виписується адміністративний протокол. Адмінпротокол направляють до районних судів міста Києва, і в судовому порядку вирішується про накладання чи не накладання штрафних санкцій. Штрафні санкції назначаються у межах від 17 до 34 тисяч гривень.

Про організацію масових заходів

Усі відвідувачі та весь персонал на масових заходах у "червоній" карантинній зоні повинні мати один із таких документів:

  1. повний Covid-сертифікат із двома дозами щеплення,
  2. ПЛР-тест, що дійсний 72 години,
  3. швидкий тест на антиген, що діє 72 години,
  4. довідка, що людина перехворіла на коронавірус і не минуло 180 діб.

Якщо виявиться, що хтось із відвідувачів не має одного із перелічених документів, то в разі, якщо суб’єкт господарювання не перевіряв відвідувачів, покарання отримає він. Якщо виявиться, що відвідувач підробив сертифікат про щеплення і ввів в оману суб’єкта господарювання, покарання нестиме відвідувач.

Про салони краси

Салони краси на сьогодні не мають жорстких вимог про наявність сертифікатів про щеплення у персоналу. Але салони мають приймати клієнтів лише за записом.

Про заклади освіти

У Києві з 1 листопада всі навчальні заклади мають перейти на дистанційну форму навчання, окрім дошкільних. Частково приватні заклади освіти порушують цю вимогу.

Про заклади харчування

У Києві трапився резонансний випадок, коли один із закладів харчування заявив у категоричній формі, що не виконуватиме карантинних вимог. Комісія збирає інформацію і це питання вирішуватиметься у судовому порядку щодо недотримання суб’єктом господарювання протиепідемічних заходів.

Про фітнес-клуби

Персонал і відвідувачі фітнес-клубів мають бути щеплені від коронавірусу та носити засоби індивідуального захисту. Займатися у залі відвідувачі можуть без масок, але з розрахунку одна особа на 10 квадратних метрів.

Читайте також: Рейди поліції та подорожчання таксі. Як пройшов перший день столиці у "червоній" зоні карантину

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок