США та Україна 10 листопада підписали оновлену Хартію про стратегічне партнерство країн. Документ замінив іншу версію Хартії, підписану у Вашингтоні 19 грудня 2008 року.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства зовнішніх справ.
"Сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямі та підписали нову Хартію стратегічного партнерства Україна-США, яка дозволить Україні та США ще ефективніше протистояти спільним викликам”, - заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після зустрічі з главою Держдепу США Ентоні Блінкеном.
За його словами, агресія Росії не закінчиться до тих пір, поки місце України як невід’ємної частини Заходу не буде інституалізоване та не буде піддаватися сумніву.
“Перед нами стоять непрості завдання та виклики, але відносини України та США вже багато разів довели, що коли ми разом, коли ми розуміємо одне одного та йдемо разом, ми здатні спільно досягати вражаючих результатів”, - підсумував міністр.
Що передбачає договір
Як зазначають в МЗС, Україна та Сполучені Штати мають намір переглядати цю Хартію кожні десять років або раніше, якщо обидві сторони вважатимуть, що вона потребує змін.
Договір передбачає визначення принципів співробітництва, безпека та протидія російській агресії. Також у ньому окремо виділені пункти про демократію і верховенство права, а також економічну трансформацію.
У документі також вказано, що Україна та США заявляють про свою рішучість поглиблювати стратегічне партнерство шляхом розширення двостороннього співробітництва в політичному, безпековому, оборонному, економічному, енергетичному, науковому, освітньому, культурному, гуманітарному напрямках.
Крім того, дипломати обох країн використовуватимуть Комісію стратегічного партнерства та інші двосторонні механізми для максимальної реалізації потенціалу співпраці та подолання викликів, окреслених у Хартії.
Читайте також: США занепокоєні звітами про активність РФ на кордоні України – Блінкен
Що відомо
- 31 серпня Зеленський прибув з візитом до США. Це була його перша зустріч із президентом США Джо Байденом. За результатами переговорів стало відомо, що Сполучені Штати Америки виділять Україні дострокову військову допомогу у 60 мільйонів доларів. Вона передбачає також надання протитанкових систем Javelin та інших видів озброєнь.
- У межах візиту до США Зеленський також презентував План трансформації України, який стосується, зокрема, перетворень у військовій та економічній сферах. Захід відбувся у резиденції першого президента США Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон. Зеленський розповів, що План містить кілька складових: безпека, інфраструктура, енергетична безпека, економічне зростання.
Читайте також: Україна-НАТО та результати візиту Зеленського в Америку – інтерв'ю з Маркаровою
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!