Уряд підтримав відокремлення Держкіно від Мінкульту. ЗМІ повідомили про відставку Ткаченка

Уряд підтримав відокремлення Держкіно від Мінкульту. ЗМІ повідомили про відставку Ткаченка

Важливо
Уряд підтримав відокремлення Держкіно від Мінкульту. ЗМІ повідомили про відставку Ткаченка
. УНІАН

Кабінет міністрів 10 листопада на закритому засіданні підтримав відокремлення Держкіно від Міністерства культури.

Про це повідомили Суспільному у Міністерстві культури. У понеділок, 8 листопада, Кабмін розіслав на погодження проєкт постанови про відокремлення Держкіно. Мінкульт не відповів, решта структур, зокрема, Міністерство фінансів, Мінекономіки, Мінцифри, погодили рішення.

Міністр культури Олександр Ткаченко про це дізнався постфактум, оскільки перебував на заході ЮНЕСКО, у Парижі.

За даними джерел "Української правди", через це рішення Ткаченко йде у відставку. Він нібито подасть заяву про звільнення до Верховної ради 11 листопада.

"Міністр знаходиться у відрядженні у ЮНЕСКО. Можу сказати, що міністр послідовно дотримувався протилежної позиції, яка протирічить сьогоднішньому прийнятому рішенню на засіданні уряду. Міністр вважає, що сфера кіно має бути під впливом Міністерства культури та інформаційної політики. Не вважаю етичним обговорювати інформацію, яка поширена у ЗМІ, оскільки це лише заява про наміри з посиланням на джерела. Якщо якесь рішення буде прийнято, тоді це можна обговорювати", – повідомив Суспільному Ростислав Карандєєв, перший заступник міністра культури та інформаційної політики.

Суспільне звернулось за коментарем до радниці Ткаченка Ольги Боровикової.

У тексті рішення Кабміну, яке отримало Суспільне з власних джерел, - рішення має бути опубліковано на сайті уряду у найближчий час - ідеться про те, що проєкт розроблено з метою сприяння розвитку національної кіноіндустрії, щоби покращити державну політику у сфері кінематографії.

"Установити, що Державне агенство з питань кіно є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері кінематографії", - вказано у постанові уряду від 10 листопада 2021 року.

В обгрунтуванні необхідності такого рішення зазначається, що акт розроблений на виконання пункти 4 статті 1 указу президента Україні від 10 вересня 2021 року номер 464 "Про заходи щодо сприяння розвитку кінематографії в Україні, згідно з яким Кабміну встановлено завдання вжити заходи щодо консолідації в єдиному центральному органі виконавчої влади, діяльність якого спрямовується Кабінетом міністрів України, функцій із формування та реалізації державної політики у сфері кінематографії".

До прийняття цього документу у Положенні про Державне агентство України з питань кіно було зазначено, що "діяльність Держкіно спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері кінематографії".

Що відомо

Минулого тижня Верховна рада прийняла відставку одразу п’ятьох міністрів і призначила нових урядовців.

Новим міністром оборони став Олексій Резніков, який раніше був віцепрем’єр-міністром та очолював Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Його місце зайняла народна депутатка з фракції “Слуга народу” Ірина Верещук. Міністеркою економіки стала Юлія Свириденко, яка була заступницею голови Офісу президента. Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості очолив Павло Рябікін, до цього – керівник Митниці. Також Рада відправила у відставку міністра екології Романа Абрамовського. Його місце як виконуючий обов’язки зайняв заступник Руслан Стрілець.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок