Олімпіада-2022 у Пекіні може стати "найбільш неекологічною" в історії через штучний сніг

Олімпіада-2022 у Пекіні може стати "найбільш неекологічною" в історії через штучний сніг

Олімпіада-2022 у Пекіні може стати "найбільш неекологічною" в історії через штучний сніг
AP

Деякі екоексперти не схвалюють проведення Олімпіади на несніжних територіях та вважають, що це виснажує природні ресурси й шкодить довкіллю.

У розпал конференції ООН з питань зміни клімату (COP26Conference of the Parties 26) про стале використання ресурсів заговорили й у світі спорту. Зокрема, занепокоєння викликали прийдешні Олімпійські та Паралімпійські ігри, що відбудуться в лютому й березні 2022 року в столиці Китаю Пекіні.

Усе через кількість штучного снігу, який доведеться застосувати під час проведення Ігор. Попри те, що траса з такого снігу може бути швидшою й чіпкішою, її виготовлення може нанести шкоду довкіллю.

За даними World Weather Online, у період з січня до березня 2021 року в Яньціні, де, зокрема, відбуватимуться змагання з гірськолижного спорту, випало лише два сантиметри снігу.

Як повідомляє The Guardian, щоб компенсувати відсутність снігу, організатори будуть змушені витратити понад 185 мільйонів літрів49 мільйонів галонів води для створення штучного.

Читайте також: ФІФА підписалася під "кліматичним" договором, що суперечить планам реформувати чемпіонат світу

Як на це реагують експерти та організатори

За словами географки Страсбурзького університету Кармен де Йонг, пекінська Олімпіада може стати "найбільш неекологічною" за всю історію зимових Ігор. Професорка вказує на те, що виробництво штучного снігу не лише потребує великої кількості ресурсів, зокрема води й енергії, а й шкодить якості ґрунту та призводить до ерозії.

Натомість колишній британський гірськолижник Мартін Белл, який брав участь у чотирьох Олімпіадах, вважає, що штучний сніг уже став невід'ємною частиною спортивних змагань, і проблема лише в тому, наскільки якісно й безпечно його створюють.

"Нам завжди б хотілося змагатися в Альпах у гарних селищах під звуки церковних дзвонів, але ми усвідомлюємо, що спорт має розширяти свої горизонти та ставати дійсно глобальним. І якщо привезти його до Китаю, це може допомогти".

На критику кліматичних експертів щодо вибору несніжних міст-господарів для проведення Олімпіади, в Міжнародному олімпійському комітеті відповіли, що керуються не лише наявністю снігу. МОК запевнив, що звертає увагу на можливість країни застосовувати механізми для економії та відновлення ресурсів. "Яньцін багатий на водні ресурси, порівняно з сусідніми територіями", – заявили в комітеті.

Тим часом організатори Ігор переконують, що дотримуються рекомендацій ООН щодо турботи про довкілля, у тому числі застосовують на всіх локаціях відновлювальну енергію та повторно використовують водні ресурси.

Читайте також: Лідер збірної Польщі з санного спорту отримав серйозну травму на олімпійській трасі: що сталося

Що відомо

  • Минулі Олімпійські ігри, що приймав південнокорейський Пхьончхан, проходили за схожих кліматичних умов і також потребували великої кількістю штучного снігу. За підрахунками, сніг для гірськолижних змагань був на 90% штучним. Так само він використовувався й на попередніх Іграх, зокрема в Сочі (2014) та Ванкувері (2010).
  • У жовтні МОК заявив, що до 2030 року скоротить викиди вуглецю на 50%.
  • Також під час COP26 МОК долучився до кампанії ООН Race to Zero, яка зобов'язує організацію зменшити викиди до нуля до 2050 року. Угоду підписали понад 280 спортивних організацій, у тому числі ФІФА, Міжнародний союз біатлону, Міжнародна федерація вітрильного спорту, Формула Е та інші.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022