ФІФА підписалася під "кліматичним" договором, що суперечить планам реформувати чемпіонат світу

ФІФА підписалася під "кліматичним" договором, що суперечить планам реформувати чемпіонат світу

ФІФА підписалася під "кліматичним" договором, що суперечить планам реформувати чемпіонат світу
AP

Світова організація з футболу виступила за зменшення викидів у спорті, хоча її плани реформувати чемпіонат світу суперечать цьому.

ФІФА виступила у підтримку кліматичних змін у спорті, погодившись впроваджувати ініціативи системи "net zero", що пов'язані із максимізацією економії викидів у навколишнє середовище. Про це повідомляє BBC.

Наміри зменшити викидити у навколишнє середовище передбачають досягнення "нульового" рівня до 2040 року та зменшення викидів парникових газів на 50% до 2030-го. Серед підписантів під декларацією про зменшення викидів були також Міжнародной олімпійський комітет, англійська Прем'єр-ліга, організація Formula E.

Досягнення "нульового" рівня викидів передбачає, що організація буде впроваджувати програму заходів, спрямовану на досягнення максимізації економії викидів (наприклад, лісовідновлення), зменшуючи при цьому рівень забруднення навколишнього середовища. Проте плани ФІФА щодо реформи чемпіонату світу суперечать цьому.

Читайте також: Президент ФІФА запропонував провести ювілейний ЧС-2030 в Ізраїлі, Палестині та сусідніх країнах

Чому ФІФА суперечить своїм планам?

Починаючи з 2026 року, на чемпіонатах світу гратимуть 48 збірних. Відповідно, у країнах-господарях турніру (США, Канада, Мексика) гарантовано збільшуватимуться викиди у навколишнє середовище.

Крім цього, у вересні ФІФА почала обговорення можливості проведення чемпіонату світу кожні два роки. Якщо ідею ухвалять, то це також впливатиме на збільшення викидів у навколишнє середовище.

Водночас президент ФІФА Джанні Інфантіно наголосив, що кліматична стратегія організації спрямована саме на те, щоб зменшити негативний вплив на клімат.

"Зміна клімату впливає на життя суспільств у цілому. Футбол не застрахований від суттєвих змін, що відбуваються у світі. Наша кліматична стратегія передбачає план по захисту нашої планети за рахунок зменшення викидів та боротьби зі змінами клімату", - зазначив очільник ФІФА.

ФІФА не єдина організація, яку критикували за відповідні реформи. Влітку 2021-го УЄФА потрапила під критику через проведення чемпіонату Європи в 11 країнах, а також через введення третього єврокубкового турніру - Ліги конференцій, внаслідок чого кількість матчів на груповому етапі зросла на 20%.

Читайте також: Частина європейських збірних готова відмовитися від членства у ФІФА: у чому причина

Що відомо

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022