Линів поставить "Іоланту" Чайковського з українськими співаками в театрі Болоньї

Линів поставить "Іоланту" Чайковського з українськими співаками в театрі Болоньї

Линів поставить "Іоланту" Чайковського з українськими співаками в театрі Болоньї

Оксана Линів поставить в Муніципальному театрі Болоньї, де працює музичною директоркою, оперу композитора Петра Чайковського "Іоланта". Співати партії будуть українські оперні співаки Людмила Осташ, Дмитро Попов і Віталій Білий.

"Вже у квітні наступного року (2022, - авт) готуємо оперу "Іоланта". Ми робимо це у простіший спосіб, у формі концерту, щоб зацікавити публіку, - сказав в інтерв'ю Радіо Свобода художній директор театру Фульвіо Маччарді. - Згодом можна буде запропонувати щось і з творів українських композиторів. Один з обов’язків Оксани буде пропонувати артистів. Зокрема, для "Іоланти" співаки з України є найбільш підходящими для інтерпретації образів".

Чайковський написав "Іоланту" 1891 року. Вона стала останньою оперою класика. "Я напишу таку оперу, що всі будуть плакати", - казав Петро Ілліч, і так вона і сталося. "Іоланта" вважається одним із найліричніших творів автора. В основі сюжету - драма Генріха Герца "Дочка короля Рене" (лібрето — Модеста Чайковського). Музикознавці підкреслюють, що "Іоланта" пов’язана з основною темою творчості Чайковського — прагнення до щастя і боротьба за нього.

Що відомо

  • Оксана Линів — українська диригентка, народилась у Львівській області, в місті Броди. Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, фундаторка і головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.
  • У липні 2021 року вона стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі в Німеччині, а через місяць під час офіційних заходів до Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський нагородив диригентку орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
  • З січня 2022 року вона починає працювати музичною директоркою Муніципального театру Болоньї. Контракт на три роки.
  • Оперна співачка Людмила Осташ з 2012 року працює у Львівській національній опері. В її репертуарі є партія з Іоланти з однойменної опери.
  • Оперний співак Дмитро Попов працював в Харківській опері та в Національній опері України. З 2009 року він живе у Німеччині та співає на найпрестижніших оперних сценах світу.
  • Віталій Білий у 2000 році почав кар'єру як оперний співак в Одеському національному академічному театрі опери та балету саме з партії лорда Енріко в "Лючії ді Ламмермур". Брав участь в постановках Національної опери України, працював в московському театрі "Нова опера". А з 2004 року почав міжнародну кар'єру.

Читайте більше

Оксана Линів: "Професія диригента наповнена стереотипами з минулого, що жінці ніколи не вдасться"

Петро Чайковський. Історія правнука козака Федора Чайки з-під Полтави та французького скульптора Мішеля-Віктора Асьє

Як Чайковський написав "Лебедине озеро" на Черкащині та чому називав Україну "землею обітованою"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант