У Світловодську без опалення залишаються дві сотні будинків

У Світловодську без опалення залишаються дві сотні будинків

Марафон
У Світловодську без опалення залишаються дві сотні будинків
Суспільне: Кропивницький

У місті Світловодськ Кіровоградської області дві сотні багатоквартирних будинків з 220, які забезпечують теплом централізовано, залишаються без опалення. Про це Суспільному розповів міський голова Андрій Маліцький. З його слів, усього в місті 270 багатоповерхівок, подачу тепла почали 2 листопада, працюють три з шести котелень підприємства ”Світловодськпобут”, нарахував два десятки поривів тепломереж. Директор підприємства Сергій Московський сказав, що працюють усі котельні.

Суспільне підготувало серію матеріалів, темою яких є стан систем теплопостачання області:

– у Кропивницькому вона зруйнована. Про те чому, та якою бачить нову систему розповів керівник комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник;

– утеплити багатоквартирний будинок і зекономити. Досвід ОСББ, які скористались послугами програми державного фонду "Енергодім";

з газу на дрова перевели системи опалення п’яти шкіл Долинської громади. Суспільне побувало в селі Маловодяне, щоб дізнатись, скільки зекономлять та чи не стало холодніше в місцевій школі.

У Світловодську не затверджений тариф на теплопостачання. Через це жителі міста можуть не отримати субсидію на послугу

Міський голова Світловодська сказав, що пориви тепломереж після ремонту часто заривають: ”Я так це розумію – підприємство перевіряє ці полагоджені ділянки”.

Зі слів Андрія Маліцького, три з шести котелень ”Світловодськпобуту” ”стабільно не працюють”: ”Причини різні – пориви, просідання однієї з котелень”.

Порив на вулиці Вадима Бойка

У Світловодську без опалення залишаються дві сотні будинків
Суспільне: Кропивницький

Порив тепломережі, за словами світловодчанина Володимира Федорова, стався два тижні тому, 21 жовтня: ”Два тижні тому розрили, замінили метр труби, закрили її. Зараз нову тече. Труба погана, магістраль погана, гроші з людей беруть не знаю за що”.

Багатоповерхівка на вулиці Героїв України

У Світловодську без опалення залишаються дві сотні будинків
Суспільне: Кропивницький

Світловодчанка Варвара Семенова мешкає у квартирі на вулиці Героїв України. Показала, що по помешканню ходить у валянках і пуховій кофті. Зі слів жінки, батареї з початку листопада перевіряє щогодини. Кімнатний термометр на момент зйомки, 4 листопада, показував 15 градусів тепла.

Світловодська гімназія №4

Пів тисячі учнів перебувають на канікулах до 8 листопада. Заступниця директора гімназії Олена Капшитар показала, що батареї у школі холодні: ”Тепло дали вчора (3 листопада – ред.),але ненадовго, бо котельня, яка нас обслуговує, перестала диміти. Напевне, перестала працювати. Нам ніхто нічого не говорить. Вчора тепло було і труби були вчора теплі, але дві-три години лише”.

У Світловодську без опалення залишаються дві сотні будинків
Суспільне: Кропивницький

Температура в одній з класних кімнат, на момент зйомки – 13 градусів тепла. За словами заступниці директора, є класи, де холодніше: ”Є кімнати, де 12 градусів, у бокових – 11”.

Що каже теплопостачальник

За словами директора підприємства ”Світловодськпобут” Сергія Московського, у місті працюють усі котельні: ”Ситуація стабільна. Але завжди в технологічному процесі є свої нюанси: десь відключення, хтось відкрив вентиль, хтось не відкрив. Точної інформації немає ані у нас, ані у міської влади”.

Сергій Московський додав, що опалювальний сезон розпочали без погодженого тарифу на тепло. Його тричі коригували, через зміну ціни на газ. Тариф подали на розгляд міської ради: ”Ціна на газ у жовтні була близько 25 гривень, ціна на листопад – 37 гривень за кубометр. Тому тариф буде коригуватися, і сказати зараз – 100, 200 гривень, 300 чи 50 – буде некоректно”.

Чому не погодили тариф

Зі слів міського голови Світловодська Андрія Маліцького, мають питання до тарифу, поданого теплопостачальником. Зокрема, до строків його подачі на розгляд. Минулорічний тариф – 44,5 гривні, нинішнього року ”Світловодськпобут” подав тариф 74 гривні 63 копійки за квадратний метр: ”Підприємство подає обґрунтовані, з їхнього боку, підрахунки перед самим початком опалювального сезону. Вони так роблять постійно, щоб це було як шантаж, як тиск. Кажуть: прийміть тариф – ми запустимо опалення. А ще просять допомогти дотацією. Як ми можемо дотувати, фінансувати, допомагати приватному підприємству?”

Міський голова додав, тариф за тепло для населення цього опалювального сезону не зміниться, згідно підписаного між урядом, містами та ”Нафтогазом” меморандуму.

Що відомо

  • З 38 тисяч жителів Світловодська централізованим теплопостачанням від підприємства ”Світловодськпобут” користуються більше третини і понад 30 бюджетних організацій – 19 дитсадків, сім шкіл, дві лікарні, чотири заклади культури, дві адміністративні будівлі.
  • Через те, що тариф не затвердили, жителі Світловодська можуть не отримати субсидію.
  • Спільне підприємство товариство з обмеженою відповідальністю ”Світловодськпобут” утворили у 2001 році. Співзасновниками стали підприємство і міська рада, на умовах володіння однаковими частками – 50 на 50%. У жовті 2019 року тодішньому міському голові Світловодська Валентину Козярчуку вручили підозру у спробі заволодіння частиною майна ”Світловодськпобуту” шляхом передачі з комунальної власності у приватну. Мова йшла про 3 мільйони 800 тисяч гривень. За версією слідства, міський голова брав участь у підробці протоколу загальних зборів учасників, під час яких міську раду виключили з переліку учасників та позбавили її зазначеної частки. Валентин Козярчук своєї провини не визнав. Нині справу направили на розгляд до господарського суду Кіровоградської області. Юридично володіючи половиною підприємства, фактично міська влада не має впливу на господарську діяльність приватного підприємства – розповів нинішній міський голова Андрій Маліцький.
  • У листопаді 2019 року в Світловодську оголосили надзвичайний стан техногенного характеру місцевого рівня. Наприкінці грудня 2019-го його скасували.
  • У листопаді 2020 року опалювальний сезон не почався для шести сотень жителів Світловодська.
  • У грудні 2020 року міський голова Андрій Маліцький назвав ситуацію з теплом у Світловодську критичною.
На початок