Львівський акушер-гінеколог розповів, чому усім вагітним потрібно вакцинуватися від коронавірусу

Львівський акушер-гінеколог розповів, чому усім вагітним потрібно вакцинуватися від коронавірусу

Важливо
Львівський акушер-гінеколог розповів, чому усім вагітним потрібно вакцинуватися від коронавірусу
Суспільне Львів

У Львові вагітних жінок із коронавірусом приймають Львівський обласний перинатальний центр та Центр легеневого здоров'я. На ранок 5 листопада у цих закладах лікують 41 вагітну із коронавірусом. Про це у коментарі Суспільному повідомила експертка з репродуктивного здоров’я обласного департаменту охорони здоров'я Марія Малачинська.

За словами Марії Малачинської, усі вагітні мають пневмонії. З них ніхто невакцинований.

"У Львівському перинатальному центрі є 6 вагітних із коронавірусом, які потребують акушерської допомоги і мають загрозу щодо вагітності. На ранок, 5 листопада, у Центрі легеневого здоров'я було 35 вагітних із коронавірусом. Це пацієнтки, які мають ковідну пневмонію, але не мають загроз щодо вагітності. У всіх пацієнток є утруднене дихання, підвищена температура, загальна слабкість", — каже Марія Малачинська.

Львівський акушер-гінеколог розповів, чому усім вагітним потрібно вакцинуватися від коронавірусу
Марія Малачинська. Facebook Марія Малачинська

Марія Малачинська додає, що перебіг ковіду у вагітних зараз важчий, ніж під час попередньої хвилі коронавірусу, яка була навесні:

"Порівняно із минулою хвилею суттєво збільшилася кількість вагітних і перебіг ковіду став набагато важчий і непрогнозований. Зараз перебіг дуже швидкий. Зранку може бути стан середньої важкості, а на вечір — важкий. Тому ми закликаємо усіх вагітних вакцинуватися", — додає Марія Малачинська.

Вагітність та вакцинація

Вальдемар Надіжко працює акушером-гінекологом 22 роки. Він розповідає, що імунітет жінки під час вагітності знижений, відтак вона вразлива до різних інфекційних захворювань. Серед них і коронавірус, і будь-який сезонний грип. Тому лікар радить вакцинуватися.

Львівський акушер-гінеколог розповів, чому усім вагітним потрібно вакцинуватися від коронавірусу
Вальдемар Надіжко. Суспільне Львів

Під час вагітності дитина повністю залежна від здоров'я матері

Дитина під час внутрішньоутробного розвитку повністю залежна від функціоналу організму матері. Наприклад, якщо вагітна захворіла на коронавірус і проявами захворювання є ураження легень, жінка не може дихати самостійно і змушена бути на апараті ШВЛ, то дитина також страждає. Вона відповідно отримує вкрай мало кисню. Це відбивається на подальшому прогресуванні вагітності, на стані плоду.

Вакцинуватися вагітним можна від 0 і до завершення вагітності

На сьогодні є достатньо досліджень і спостережень за вагітними, які дозволяють стверджувати, що вакцинація є обов'язковою. У рекомендаціях вакцинація вагітних може бути проведена від 0 до завершення вагітності.

Доведено, що для вагітних безпечні вакцини, які створені на базі матричної РНК. Це вакцини, які продукує Pfizer і вакцина Moderna. Ці препарати не містять ані збудника, ані його фрагментів, вони є цілком безпечними. В організм вводиться РНК-вакцини Pfizer та Moderna, яка навчає імунну систему щодо протидії до збудника.

Дитина отримує пасивний імунітет

Внаслідок введення вакцини імунна система утворює антитіла, які вже готові до захисту організму. Якщо на якомусь етапі вірус потрапляє в організм, то організм готовий протидіяти йому і знищує збудника.

Окремі дослідження кажуть, що антитіла потрапляють і до дитини, тобто дитина отримує пасивний імунітет до коронавірусу. Це дозволяє сказати, що дитина вакцинованої жінки має певний рівень захисту.

Водночас, в момент введення вакцини дитина не отримує РНК, адже препарат діє локально. Вакцина не має властивості перебувати в організмі тривалий час, не має можливості поширюватися через плаценту до дитини. Діє лише на організм вагітної.

Вагітні переносять вакцинацію не важче, ніж інші

Зазвичай, вакцинація препаратами Pfizer чи Moderna не дає якихось значних симптомів. В окремих випадках це може бути незначне підвищення температури. У такому випадку достатньо випити парацетамол, щоб нормалізувати температуру. У місці уколу може бути незначний дискомфорт.

Вакцинація не впливає на зачаття та цикл жінки

Вакцина зберігається в організму нетривало. Швидко руйнується, як тільки подіяла. Вона не має впливу на репродуктивну систему. Ні на цикл, ні на яєчники.

Читайте також: Вагітним жінкам можна щеплюватись від коронавірусу, однак існують певні обмеження

Що відомо

  • Станом на ранок 5 листопада на території Львівської області коронавірус підтвердили ще у 1758 мешканців. За минулу добу одужали 673 людини, померли — 34.
  • Майже тиждень, з 30 жовтня, Львівщина перебуває у "червоній" зоні.
  • З 14 жовтня, коли на території Львівщини встановили обмеження "помаранчевої" зони, правоохоронці винесли близько 2700 постанов за порушення маскового режиму. Ще 220 протоколів склали на підприємців.
  • У вересні 2021 року у львівському "ОХМАТДИТі" 5-річну дівчинку підключили до апарату штучної вентиляції легень. Через коронавірус її легені були уражені на 80%.
  • У львівській дитячій лікарні Охматдит ковідне відділення розширили до 120 ліжкомісць. Раніше у медзакладі могли водночас приймати до 50 пацієнтів.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок