На Луганщині ліквідують порив водогону, який забезпечує водою Попасну, Золоте та Гірське

На Луганщині ліквідують порив водогону, який забезпечує водою Попасну, Золоте та Гірське

На Луганщині ліквідують порив водогону, який забезпечує водою Попасну, Золоте та Гірське
Ремонт водогону поблизу Гірського, фото: Суспільне Донбас

Поблизу Гірського, що на Луганщині, працівники Попаснянського водоканалу ліквідують порив водогону, повідомляє кореспондентка Суспільного.

4 листопада ремонтна бригада екскаватором розкопувала бетону трубу водогону, діаметром 1,2 метра, щоб знайти місце пориву.

Екскаватор розкопує місце пориву водогону поблизу Гірського
Екскаватор розкопує місце пориву водогону поблизу Гірського. Суспільне Донбас

"Усуваємо витік водогону — 1200 діаметр, бетонка. Поки розкопуємо, шукаємо витік і усуваємо. В залежності від того, яка труба – бетонна чи металева – там вже свої нюанси", — розповів Суспільному слюсар-ремонтник Костянтин Воронов.

За словами заступника директора Попаснянського водоканалу Сергія Алєксєєва, водогін забезпечує водою населення, що проживає на підконтрольній та тимчасово не підконтрольній Україні території.

"Завдяки цьому водогону здійснюється водопостачання міста Попасна, міста Золоте, міста Гірське, дрібних населених пунктів, що знаходяться вздовж водогону, а також населення, що проживає зараз на тимчасово не підконтрольній Україні території", — зазначив заступник директора Попаснянського водоканалу.

Алєксєєв додав, що проблема цього водогону, як і всіх інших в регіоні, це їхня зношеність. Це пов’язано з тривалим терміном експлуатації.

На місце аварії ремонтна бригада приїхала автомобілем, який водоканалу передали представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Автомобіль, який Попаснянському водоканалу передав Червоний Хрест
Автомобіль, який Попаснянському водоканалу передав Червоний Хрест. Суспільне Донбас

"Прохідність у неї гарна. Машина нова, що можна сказати. Поки не ламається. Швидкість нормальна. Добре йде дорогою, а по бездоріжжю – ще краще", — ділиться водій Олександр Любімов.

Як повідомив Суспільному голова суб-делегації Червоного Хреста у Сєвєродонецьку Умар Хан, автівка – це лише частина допомоги від гуманітарної організації.

"Ми надали допомогу не лише автомобілем, який використовує ремонтно-аварійна бригада. Це також ремонт трубопроводу, для якого ми надаємо всі необхідні матеріали. Також ми надаємо допомогу реагентами для очищення води й відбудували дві водонапірні вежі в Попасній, які були зруйновані під час конфлікту", — розповів представник Червоного Хреста.

За словами Умара Хана, така допомога покращила доступ до питної води для 350 тисяч людей по обидва боки від лінії розмежування.

Що відомо

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок