Володимир Чубірко: "На сесії має бути мінімум 45 депутатів — тоді будемо працювати"

Володимир Чубірко: "На сесії має бути мінімум 45 депутатів — тоді будемо працювати"

Володимир Чубірко: "На сесії має бути мінімум 45 депутатів — тоді будемо працювати"
Фото: Володимир Чубірко / Facebook

Нового голову Закарпатської обласної ради обиратимуть на сесії 6 листопада. Про це сьогодні, 4 листопада, повідомив головуючий на сесії Володимир Чубірко. У інтерв'ю депутат від фракції "Рідне Закарпаття" розповів про політичну ситуацію в Закарпатській облраді.

Сьогодні відбулася сесія Закарпатської обласної ради. Втім, 2-ге пленарне засідання четвертої сесії перенесли на 6 листопада. Дата збігається з розпорядженням виконувача повноважень голови Закарпатської облради Василя Іванча. Як можете прокоментувати ситуацію?

— Ви бачили що сьогодні була більшість в залі. Звичайно, ми могли приймати будь-які рішення: рухатися за порядком денним, вносити новий, для цього в нас були голоси. Але побажання депутатів всіх фракцій які ви чули — це об’єнати Закарпатську обласну раду, яка має працювати на благо закарпатської громади. Тому ми зробили виважене рішення, щоб не викидати з політичного процесу ні представників фракцій "КМКС "Партія угорців України" ні "За майбутнє", ні "Слуг Народу". Ми вирішили разом зустрітися у цьому залі. Ми впевнені у своїх силах, у силах тих людей, які знайшли у собі сили зняти Олексія Петрова з посади голови Закарпатської облради, і вважаю, що ми зробили правильно. Тому для того, щоб не розривати зал, не напружувати ситуацію в області, не слухати від якихось неадекватів, що тут у нас якісь незрозумілі сепаратисти, зелені чоловічки і чорні ящики, ми прийняли рішення сісти разом і домовитися. Насправді, демократія робиться у цьому сесійному залі. І насправді ці люди, які тут голосують, які представляють громаду, яким дали мандат жителі Закарпаття — насправді вони це вирішують. Ми дуже довго сперечалися, практично з 9-ої години ранку, але здоровий глузд переміг, і я думаю, що це буде на користь всіх учасників політичного процесу.

6 листопада обиратимуть нового голову облради. Як це відбуватиметься?

— Де-факто і де-юре у документах, які є, ми матимемо пленарне засідання, згідно розпоряджень виконувача повноважень голови, і згідно нашого рішення, ми теж будемо мати плани засідання. У порядку денному у нас є перелік певних питань, у тому числі і питання обрання голови обласної ради.

"Ми висловили голові облради Петрову недовіру. Легітимним способом"

Сьогодні на сесії були відсутні представники трьох фракцій — "Слуга Народу", "КМКС "Партія угорців України" та "За майбутнє". Чи спілкувалися Ви з цими депутатами?

— Я постійно знаходжуся у переговорах з усіма депутатами. Я людина, критерієм життя якої є досягнення якогось консенсусу. У будь-якому випадку — під час війни чи під час миру — ми маємо весь час вести діалог. Звичайно, ми вели діалог, звичайно, ви бачили позовні заяви, які подали у суди на наші попередні рішення, звичайно, це було умовою, звичайно, вони їх забрали. Ми дійшли цього компромісу спільно із фракцією "За майбутнє", з "Слугами Народу" та "угорцями". Звичайно, угорцям не коректно заходити до нас у зал тому, що "слуги народу" — це влада. Ми це теж все розуміємо. Ми шукали цей компроміс, ми його знайшли. Я думаю, що це буде плюс закарпатській громаді.

Яка ситуація з Олексієм Петровим? Ви обговорювали ситуацію довкола цієї політичної кризи?

— Всі судові процеси на сьогоднішній день призупинені. Позовні заяви всі відкликані. У нас позиція дуже проста: ми висловили йому недовіру. Легітимним способом. У присутності журналістів, закарпатської громади, у встановленому законом порядку таємним голосуванням. Позовних заяв було три. Дві були від учасників АТО та одна була від наших колег депутатів — Лаби, Іванчо та Ледиди.

Олексій Петров називає сесії 28 жовтня та 4 листопада незаконними...

— Сесію, яка була призначена у встановлений термін, за два тижні від її початку, ніхто не має права відмінити. Лише відсутністю депутатів у залі. Не визначено законом права її голови міняти час засідання, нема цього прописано у регламенті. Тому ми вважаємо, як ті депутати, які прийшли на заклик і розпорядження голови, ми вважаємо цю сесію легітимною. Але ці три групи позивачів, які позивалися вирішили, що сесії не було, а в нас були депутатські збори. Це їхнє право, в нас є суд який поставить крапку у цьому питанні. Їхня позовна заява полягала у тому, щоб відмінити рішення, яке ми прийняли, а як запобіжний захід – зупинити їхнє виконання. У тих рішеннях було також рішення про проведення другого пленарного засідання саме сьогодні, 4 листопада, на 11-ту годину.

Володимир Чубірко: "На сесії має бути мінімум 45 депутатів — тоді будемо працювати"
Фото: Суспільне Закарпаття

"Головою повинна бути людина, яка набере не менше ніж дві третини голосів"

Можете озвучити імена претендентів на посаду голови облради?

— Кожен депутат має право бути головою обласної ради. Всі 64 депутати мають повне право. Будуть йти перемовини, будуть внутрішньорейтингові голосування у фракціях. Я думаю, що після всієї цієї маленької закарпатської політичної історії, коли коаліція мінялася двічі, а тепер утретє, головою повинна бути людина, яка набере не менше ніж дві третини голосів. Інакше рада працювати не буде. Зараз це надзвичайно важливо. Тому ми пішли на цю поступку, тому ми перенесли засідання. Знову тут 36 депутатів, ну, максимум 38, якщо всі будуть на місці. А це неправильно. Має бути мінімум 45 депутатів – тоді будемо працювати.

У суботу можуть не прийти депутати "Слуг", можуть не прийти з "ЄС", можуть не прийти з "ОПЗЖ", всі можуть не прийти, але на нас всіх дивиться закарпатська громада і ми маємо розуміти, що ми в першу чергу відповідальні перед нашими виборцями, а не перед "слугами", "ОПЗЖ" та "ЄС". Вони всі усвідомлені щодо цього, повірте мені. Тут дуже культурні і грамотні люди сидять, як з одного, так і з іншого боку. Можливо у «Слуг" є якісь амбіції передчасні. Ок. Ви розумієте, якщо не прийдуть одні "слуги" – то їх всього 11. Але у залі вже буде 53 депутати.

"Якщо ОП не зміг зберегти Петрова, то він не сильно може вплинути на настрої депутатів у облраді"

Наразі вже йдуть домовленості щодо претендентів на посаду голови облради?

— Звичайно, йдуть політичні домовленості між депутатами Верховної Ради, обласної ради, все це буде відбуватися. Йдуть перемовини й у Офісі президента, але повірте мені, якщо Офіс президента не зміг зберегти Олексія Петрова, то він не сильно може вплинути на настрої депутатів у раді.

Чи буде Олексій Петров на сесії 6 листопада?

— Це його право. У нього є виборці, які йому будуть давати оцінку. Тому що незалежно від того чи депутати в опозиції чи в більшості – ви бачили поведінку багатьох у цьому залі, Олексій Петров має працювати у залі. Як він буде себе вести — я не знаю.

Читайте також: Олексій Петров: "Буду 6 листопада як чинний голова Закарпатської облради відкривати сесію"

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок