Сесія Закарпатської обласної ради розпочалася 4 листопада близько 11:20. Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події. Кворум є — зареєструвались 36 депутатів із 64. Це представники фракцій "Рідне Закарпаття", "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Опозиційна платформа "За життя"" та "Команда Андрія Балоги".
На дверях сесійної зали розміщене розпорядження "№ 65-рд" виконувача повноважень голови обласної ради Василя Іванча, де повідомляють про проведення сесії 6 листопада.

У розпорядженні вказали:
- Змінити дату проведення четвертої сесії обласної ради VII скликання та провести її пленарне засідання 6 листопада 2021 року об 11-ій годині в Ужгороді в залі засідань обласної ради.
- Виконавчому апарату обласної ради довести дане розпорядження до відома депутатів облради та здійснити всі організаційні заходи для проведення пленарного засідання.
- Розпорядження №64-рд від 28.10.2021 (Про перенесення дати проведення четвертої сесії облради та проведення її пленарного засідання 25 листопада 2021 року) вважати таким, що втратило чинність.
Депутати вирішили перенести сесію на 6 листопада
Депутат облради від "Батьківщини" Андрій Шекета розповів, що розпорядження не скасовує сьогоднішню сесію. "Не бачу проблем в тому, щоб всі депутати облради прийшли на сесію 6 листопада".
А депутат від "ОПЗЖ" Віктор Русин запропонував перенести сьогоднішнє засідання на 6 листопада.
Головуючий на сесії Володимир Чубірко від партії "Рідне Закарпаття" повідомив, що рішенням більшості депутатів друге пленарне засідання 4-ї сесії перенесли на суботу, 6 листопада. За це проголосували 34 депутати.
За словами Володимира Чубірка, таке рішення прийняли, аби об'єднати Закарпатську обласну раду і провести сесію разом з усіма фракціями — "Слуга Народу", "КМКС Партія угорців України" та "За майбутнє". 6 листопада на сесії планують обрати нового голову облради. "Ми зробили виважене рішення, щоб не викидати з політичного процесу ні представників "Партії угорців України", ні "Слуг Народу", ні "За майбутнє". Для того, щоб не розривати зал, не напружувати ситуацію в області", — зазначив Володимир Чубірко.
Засідання сесій 28 жовтня та 4 листопада Олексій Петров називає незаконними
Голова облради Олексій Петров, за відставку якого 28 жовтня проголосували 35 депутатів, у коментарі Суспільному повідомив, що протягом двох днів перебуває у відпустці, тому виконувачем повноважень голови є наразі Василь Іванчо. Олексій Петров засідання сесій обласної ради і 28 жовтня, і 4 листопада, називає незаконнними. А на сесії 6 листопада, каже, буде присутній. "Я як чинний голова облради маю її відкрити, зокрема затвердити порядок денний, на якому винести всі питання, які були нерозглянуті через зміну дати сесії. 28 жовтня і 4 листопада — це були не сесії і не пленарні засідання, а несанкціонований збір депутатів", — розповів Петров.
Що відомо:
- 4 листопада перед засіданням сесії Закарпатської облради сталася сутичка між ветеранами війни.
- 28 жовтня під Закарпатською ОДА мітингували медики, працівники бібліотек та афганці.
- Працівники бібліотеки вийшли проти реорганізації дитячої бібліотеки. Медики — проти реорганізації медзакладів. Учасники війни в Афганістані, російсько-української війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС вийшли проти об'єднання медзакладів, зокрема військового госпіталю.
- 28 жовтня голову Закарпатської облради Олексія Петрова від "Слуг Народу" відправили у відставку. За це рішення на сесії ради проголосували 35 депутатів з 36 зареєстрованих.
- Сесія обласної ради розпочалася з півгодинним запізненням. Голова Олексій Петров засідання сесії переніс, у залі його не було. У залі зареєструвалися 36 депутатів. Маючи кворум, вони вирішили розпочати засідання. Система для голосування не працювала, тож більшістю голосів піднятими руками обрали тимчасово головуючим облради Володимира Чубірка від "Рідного Закарпаття".
- Політолог Михайло Шелемба вважає, що в Закарпатській обласній раді найближчим часом утворять нову коаліцію.
- Співробітник апарату Закарпатської обласної ради звернувся із заявою до поліції щодо незаконного втручання у діяльність комп'ютерних мереж. Сталося це близько 22-ої години 29 жовтня у будівлі Закарпатської ОДА в Ужгороді.
- 30 жовтня поліція опечатала кабінети Закарпатської обласної ради. Це відбулося за заявою одного зі співробітників апарату, який звернувся ввечері 29 жовтня до поліції. Він повідомив, що невідомі здійснили незаконне втручання у діяльність їхніх комп'ютерних мереж, що призвело до витоку інформації на їхньому вебсайті.