Сесію Закарпатської облради провели, попри розпорядження. Що вирішили

Сесію Закарпатської облради провели, попри розпорядження. Що вирішили

Доповнено
Сесію Закарпатської облради провели, попри розпорядження. Що вирішили
Суспільне Закарпаття

Сесія Закарпатської обласної ради розпочалася 4 листопада близько 11:20. Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події. Кворум є — зареєструвались 36 депутатів із 64. Це представники фракцій "Рідне Закарпаття", "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Опозиційна платформа "За життя"" та "Команда Андрія Балоги".

На дверях сесійної зали розміщене розпорядження "№ 65-рд" виконувача повноважень голови обласної ради Василя Іванча, де повідомляють про проведення сесії 6 листопада.

Розпорядження про проведення сесії 6 листопада
Суспільне Закарпаття

У розпорядженні вказали:

 1. Змінити дату проведення четвертої сесії обласної ради VII скликання та провести її пленарне засідання 6 листопада 2021 року об 11-ій годині в Ужгороді в залі засідань обласної ради.
 2. Виконавчому апарату обласної ради довести дане розпорядження до відома депутатів облради та здійснити всі організаційні заходи для проведення пленарного засідання.
 3. Розпорядження №64-рд від 28.10.2021 (Про перенесення дати проведення четвертої сесії облради та проведення її пленарного засідання 25 листопада 2021 року) вважати таким, що втратило чинність.

Депутати вирішили перенести сесію на 6 листопада

Депутат облради від "Батьківщини" Андрій Шекета розповів, що розпорядження не скасовує сьогоднішню сесію. "Не бачу проблем в тому, щоб всі депутати облради прийшли на сесію 6 листопада".

А депутат від "ОПЗЖ" Віктор Русин запропонував перенести сьогоднішнє засідання на 6 листопада.

Головуючий на сесії Володимир Чубірко від партії "Рідне Закарпаття" повідомив, що рішенням більшості депутатів друге пленарне засідання 4-ї сесії перенесли на суботу, 6 листопада. За це проголосували 34 депутати.

За словами Володимира Чубірка, таке рішення прийняли, аби об'єднати Закарпатську обласну раду і провести сесію разом з усіма фракціями — "Слуга Народу", "КМКС Партія угорців України" та "За майбутнє". 6 листопада на сесії планують обрати нового голову облради. "Ми зробили виважене рішення, щоб не викидати з політичного процесу ні представників "Партії угорців України", ні "Слуг Народу", ні "За майбутнє". Для того, щоб не розривати зал, не напружувати ситуацію в області", — зазначив Володимир Чубірко.

Засідання сесій 28 жовтня та 4 листопада Олексій Петров називає незаконними

Голова облради Олексій Петров, за відставку якого 28 жовтня проголосували 35 депутатів, у коментарі Суспільному повідомив, що протягом двох днів перебуває у відпустці, тому виконувачем повноважень голови є наразі Василь Іванчо. Олексій Петров засідання сесій обласної ради і 28 жовтня, і 4 листопада, називає незаконнними. А на сесії 6 листопада, каже, буде присутній. "Я як чинний голова облради маю її відкрити, зокрема затвердити порядок денний, на якому винести всі питання, які були нерозглянуті через зміну дати сесії. 28 жовтня і 4 листопада — це були не сесії і не пленарні засідання, а несанкціонований збір депутатів", — розповів Петров.

Що відомо:

 • 4 листопада перед засіданням сесії Закарпатської облради сталася сутичка між ветеранами війни.
 • 28 жовтня під Закарпатською ОДА мітингували медики, працівники бібліотек та афганці.
 • Працівники бібліотеки вийшли проти реорганізації дитячої бібліотеки. Медики — проти реорганізації медзакладів. Учасники війни в Афганістані, російсько-української війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС вийшли проти об'єднання медзакладів, зокрема військового госпіталю.
 • 28 жовтня голову Закарпатської облради Олексія Петрова від "Слуг Народу" відправили у відставку. За це рішення на сесії ради проголосували 35 депутатів з 36 зареєстрованих.
 • Сесія обласної ради розпочалася з півгодинним запізненням. Голова Олексій Петров засідання сесії переніс, у залі його не було. У залі зареєструвалися 36 депутатів. Маючи кворум, вони вирішили розпочати засідання. Система для голосування не працювала, тож більшістю голосів піднятими руками обрали тимчасово головуючим облради Володимира Чубірка від "Рідного Закарпаття".
 • Політолог Михайло Шелемба вважає, що в Закарпатській обласній раді найближчим часом утворять нову коаліцію.
 • Співробітник апарату Закарпатської обласної ради звернувся із заявою до поліції щодо незаконного втручання у діяльність комп'ютерних мереж. Сталося це близько 22-ої години 29 жовтня у будівлі Закарпатської ОДА в Ужгороді.
 • 30 жовтня поліція опечатала кабінети Закарпатської обласної ради. Це відбулося за заявою одного зі співробітників апарату, який звернувся ввечері 29 жовтня до поліції. Він повідомив, що невідомі здійснили незаконне втручання у діяльність їхніх комп'ютерних мереж, що призвело до витоку інформації на їхньому вебсайті.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок