Зимовий манеж, новий газон та полив. Як реконструюватимуть бейсбольний стадіон у Кропивниицькому

Зимовий манеж, новий газон та полив. Як реконструюватимуть бейсбольний стадіон у Кропивниицькому

Зимовий манеж, новий газон та полив. Як реконструюватимуть бейсбольний стадіон у Кропивниицькому
Суспільне: Кропивницький

Манеж для тренувань взимку, новий газон та полив поля планують зробити під час реконструкції бейсбольного стадіону в Кропивницькому. Там тренуються і грають 26-разові чемпіони країни та збірні України різного віку – від кадетської до Національної. Суспільне бачило, який вигляд має стадіон сьогодні, й дізнавалось, скільки грошей потрібно для його реконструкції.

Бейсбольний стадіон на вулиці Курганна у Кропивницькому облаштували у 1996 році. Його площа – 2,5 гектара.

Чому стадіон потребує оновлення

За словами капітана чемпіонів та володарів Кубка України з бейсболу Дениса Бречка, десять років тому цей стадіон був одним з кращих в Україні та Європі. Вважає, що стадіон треба оновити: ”Багато років ми граємо на одній і тій самій галявині. Візуально вона, можливо, й нормальна, але грати на ній дуже складно: складно ловити м’яч, наприклад. Тому що дуже багато нерівностей”.

Головний тренер Національної збірної з бейсболу Олег Бойко показав, що на полі дикорослий трав’яний газон. Його треба замінити на спортивний рулонний або штучне покриття. З його слів, бракує ще одного поля для тренувань, тому що тут тренуються і грають дві кропивницькі команди: ”Є можливість і територія для того, щоб додатково зробити манеж для тренувань під час негоди восени та взимку. Крім того, поле не має сучасної системи поливу і трава у нас не дуже добра: не є рівною, покриває не все поле”.

Попереднє оновлення

У липні 2018 року на бейсбольному стадіоні у Кропивницькому вперше в Україні провели чемпіонат Європи у дивізіоні ”С”. Тоді з обласного бюджету виділили 700 тисяч гривень на підготовку. За словами директора обласної школи олімпійського резерву № 2, на балансі якої перебуває стадіон, Віталія Винокурова, встановили паркан, захисні сітки, пластикові сидіння на трибунах і купили електронне табло: ”З районів приїжджали подивитися чемпіонат Європи, який у нас відбувався. Трибуни були заповнені. Якщо ми цей стадіон приведемо до ладу, то я думаю, це не тільки буде популяризація цього виду спорту, а й великий плюс всій області та країні”.

Зимовий манеж, новий газон та полив. Як реконструюватимуть бейсбольний стадіон у Кропивниицькому
Суспільне: Кропивницький

Скільки потрібно грошей

На момент розробки проєкту реконструкції стадіону, у 2018 році, потрібні були 15 мільйонів гривень. Нині ця сума більша, сказала начальниця обласного управління молоді та спорту Ірина Глобенко: ”Проєкт реконструкції має враховувати вимоги Конфедерації Європи, федерації бейсболу та софтболу України, має враховувати інфляцію й інші фінансово-економічні процеси в країні. Відповідно, кошторис переглянули. Область претендує на, щонайменше, збільшення бюджету на реконструкцію стадіону вдвічі”.

За планами обласного управління молоді та спорту, реконструкція бейсбольного стадіону розпочнеться у лютому 2022 року, завершиться наприкінці того ж року.

Що відомо

Про реконструкцію кропивницького бейсбольного стадіону у 2022 році під час брифінгу, в рамках свого візиту у Кіровоградську область, розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також

Вибір редакції

На початок