У Кропивницькому відбувся Всеукраїнський турнір з бойового хортингу

У Кропивницькому відбувся Всеукраїнський турнір з бойового хортингу

У Кропивницькому відбувся Всеукраїнський турнір з бойового хортингу
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому відбувся Всеукраїнський турнір з бойового хортингу. Учасників було 180. Вони – з Кіровоградської, Полтавської, Черкаської та Одеської областей. Вік – від восьми до 35 років, розповів Суспільному Президент обласної федерації хортингу Валерій Вєхтєв.

Змагались учасники турніру в обласній спортшколі олімпійського резерву № 2 у Кропивницькому у двох дисциплінах: рукопашна і борцівська сутички. "У борцівській сутичці чиста боротьба, робота у партері, у стійці. А в рукопашній сутичці – і боротьба, і ударна техніка", – каже Валерій Вєхтєв.

За поєдинками хортингістів спостерігали судді. За помилки учасників знімали бали, каже суддя Євген Харитоненко.

"Перше найбільш розповсюджене зауваження, яке може бути серед дітей до 16 років – це заборонені удари в голову. До 12 років не можна робити задушливий прийом руками без захвату руки, тому що це травмонебезпечно. Робиться зауваження і штрафні бали".

Переможницею турніру стала 10-річна Ярослава Швець з Кропивницького. "Хортинг мені подобається тим, що він може навчити мене, як захищати і себе, свою родину, свою Батьківщину".

Після змагань керівників клубів, вихованці яких здобули найбільше медалей, нагороджували. Перше місце у "Спортмакса" з Олександрії. У них 37 медалей. У кропивницького "Ареса" – 30 нагород, у "Волі" з Новомиргорода – 11.

Що відомо

Хортинг – це бойове мистецтво, створене в Україні і визнане у 2009 році Національним видом єдиноборств Міністерством молоді та спорту.

Читайте також

На початок