Рада підтримала збільшення видатків на кисневі станції

Рада підтримала збільшення видатків на кисневі станції

Рада підтримала збільшення видатків на кисневі станції
УНІАН

Верховна рада підтримала внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій.

За відповідний законопроєкт №5460 віддали голоси 336 народних обранців. Закон прийнятий у цілому.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту закону, документ має полегшити забезпечення киснем відповідних закладів охорони здоров’я шляхом закупівлі кисневих станцій.

"З кожним наступним загостренням пандемії ми спостерігаємо, що ця головна проблема залишається невирішеною, а пошук та збільшення кількості ліжкомісць не обов’язково означає їхнє забезпечення киснем, що призводить до критичної перевантаженості лікарень, через це – неможливості госпіталізації пацієнтів системою екстреною медичної допомоги, що призводить до людських втрат", – йдеться у тексті записки.

Читайте також: Дельта вражає легені. Доктор медичних наук розповів, чому українцям не вистачає медичного кисню

З огляду на стан електромереж закладів охорони здоров’я, автори законопроєкту вважають встановлення кисневих станцій єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень.

"Встановлення кисневих станцій є доцільним і там, де уже присутні інші способи кисневого потоку, такі як кисневі балони або кисневі резервуари, що дозволить лікарням мати вибір між джерелами кисню: пацієнти, які знаходяться на штучній вентиляції легень (ШВЛ) можуть використовувати високоякісний кисень з балонів або резервуарів, інші ж пацієнти, яким цілком достатньо кисню з власного генератора кисневої станції лікарень, зможуть його використовувати", – зазначають автори документу.

Відтак законопроєкт передбачає виділення додаткових 800 мільйонів гривень із загального фонду держбюджету для задоволення цих потреб.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок