Дельта вражає легені. Доктор медичних наук розповів, чому українцям не вистачає медичного кисню

Дельта вражає легені. Доктор медичних наук розповів, чому українцям не вистачає медичного кисню

Дельта вражає легені. Доктор медичних наук розповів, чому українцям не вистачає медичного кисню
Суспільне

Україна увійшла до трійки світових лідерів за смертністю від COVID-19. Однією з причин високих показників смертності є те, що українським лікарням не вистачає медичного кисню.

Про те, наскільки критичною є нестача медичного кисню в українських лікарнях, як розв'язати цю проблему, і чи можливо пришвидшити темпи вакцинації в Україні, в ефірі Українського радіо розповів Олександр Дуда, професора, завідувача кафедри інфекційних хвороб, доктора медичних наук Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика.

Про причини різкого зростання потреби в медичному кисні

"Симптоматика штаму Дельта цілковито відрізняється від тієї, яку ми спостерігали до 2021 року. Тоді потреба в медичному кисні для хворих була значно меншою. Хворі, які поступають сьогодні у лікарні, є у важчому стані, оскільки передусім уражаються саме легені. Тому потреба в кисневій терапії для одного пацієнта зросла мінімум на третину. Через що зросла й загальна потреба в медичному кисні по всій Україні", — зазначив Дуда.

Чому українські лікарні не забезпечені медичним киснем

За його словами, однією з причин того, що українські лікарні є незабезпеченими медичним киснем повною мірою є те, що два найбільші заводи з виробництва кисню в Україні були відправлені на планові регламентні роботи саме тоді, коли відбувається сплеск захворюваності на респіраторні інфекції. У холодні місяці року — жовтень, листопад і грудень, навантаження на охорону здоров’я є найбільшим. І це стосується не лише потреби в медичному кисні, але й необхідності вільних місць для пацієнтів у лікарнях та наявності ліків.

Яка зараз ситуація у закладах охорони здоров’я

"Більшість областей України зараз перебуває у "червоній зоні". А це означає, що кількість хворих у цих регіонах перевищує показники середнього рівня, через що зростає навантаження на охорону здоров'я. Це зростання навантаження на охорону здоров’я розпочинається від сімейного лікаря, який впродовж доби отримує понад сто викликів щодо встановлення діагнозу та потреби в госпіталізації і завершується зростанням потреби в ліжковому фонді лікарень для важких хворих. Коли ліжкового фонду лікарень є недостатньо, розгортаються мобільні шпиталі. Зокрема в Херсонській області, у місті Каховка", — розповів Дуда.

Він відзначив, що однією із причин сьогоднішнього зростання навантаження на охорону здоров’я є введення нових карантинних обмежень. Зокрема і потреба в обов’язковій вакцинації.

"Вакцинація. Чим швидше буде вакциноване все населення, тим більш вагомим буде відсоток людей із захисними антитілами. В Україні ж вакцинація населення відбувається хвилями. Частина українців провакцинувалася ще до Нового року, відчутне пожвавлення було в березні-квітні 2021 року і зараз велика кількість українців, у зв’язку з новими карантинними обмеженнями, очікує у чергах на вакцинацію", — розповів експерт.

Він розповів, оптимальна кількість антитіл виробляється саме в перші 3-4 місяці після вакцинації. Тому повторну вакцинацію бажано проводити через пів року, але поки що її відтерміновують, збільшивши дійсність сертифікату впродовж року після вакцинації.

На початок