У Добровеличківській лікарні зайняті 75% ковідних ліжок

У Добровеличківській лікарні зайняті 75% ковідних ліжок

У Добровеличківській лікарні зайняті 75% ковідних ліжок
Суспільне: Кропивницький

У ковідному відділенні лікарні в селищі Добровеличківка Новоукраїнського району Кіровоградської області, яка є однією з п’яти госпітальних баз регіону, хворими зайняті 75% ліжок. Кількість пацієнтів з підтвердженим коронавірусом та пневмонією почала зростати з жовтня, розповіла Суспільному заступниця директора лікарні Наталія Пацюк. З її слів, перебіг захворювання став тяжчим.

Ковідне відділення Добровеличківської лікарні розраховане на 80 пацієнтів. Там лікують хворих на коронавірус та з пневмонією. Знімальну групу Суспільного у відділення не пустили.

Заступниця директора лікарні розповіла, що усі пацієнти, які цього потребують, забезпечені кисневою підтримкою за допомогою концентраторів: ”В інфекційному відділенні перебувають 19 хворих середнього ступеня важкості. В реанімаційному відділенні – п’ятеро пацієнтів”.

Хворих побільшало

Зі слів Наталії Пацюк, з жовтня госпіталізують від шести до десяти пацієнтів щодня. У вересні було вдвічі менше: ”Ми, крім нашого, обслуговуємо Голованівський район, частиною якого тепер є колишні Гайворонський, Новоархангельський та Вільшанський райони. Новоукраїнський район, частиною якого стала Добровеличківка, Смоліне колишнього Маловисківського району і село Глодоси – теж наші”.

Перебіг став тяжчим, зросло навантаження

Лікар інфекційного відділення Добровеличківської лікарні Олександр Матвєєв розповів, що порівняно з весною, захворювання на коронавірус проходить важче, лікуються пацієнти довше: ”Дуже велике навантаження: виписуємо одних, привозять інших. Велика кількість госпіталізованих не щепилися. Більшість пацієнтів – люди, яким більше 70 років, але є й молодші – 20-, 30-, 40-річні. Не вистачає нам середнього медперсоналу, намагаємось взяти медсестер з інших відділень, але все одно навантаження велике”.

Забезпечення пацієнтів киснем

Заступниця директора лікарні розповіла, що кисневу станцію на території закладу встановили за гроші благодійників. Обладнання, з її слів, братиме кисень з повітря, концентруватиме його і передаватиме у відділення інтенсивної терапії. Купувати кисень у балонах лікарня не може. Причина – відсутність необхідних їм обсягів у виробників, через що не можуть укласти угоди щодо постачання кисню: ”Нам пообіцяли ще одну таку кисневу станцію встановити за державні гроші. Потрібно виготовити проєктну документацію, змонтувати, ввести в експлуатацію. А це – додаткові гроші”.

У Добровеличківській лікарні зайняті 75% ковідних ліжок
Киснева станція Добровеличківської лікарні. Суспільне: Кропивницький

У лікарні просять благодійників купити кисневі концентратори. За словами Наталія Пацюк, мають 59, треба ще 20.

Що відомо

  • За інформацією директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, госпітальні бази регіону, серед яких Добровеличківська лікарня, отримали з держбюджету 12 мільйонів гривень: ”Лікарня у Добровеличківці отримала ще додатково два мільйони гривень для того, щоб через процедуру прямих переговорних відносин могли докупити саме централізовані станції постачання кисню для підсилення своїх потужностей”.
  • З початку пандемії в Кіровоградській області підтвердили 25133 випадків COVID-19. Одужали 21299 людей, від ускладнень захворювання померли 993 жителів області. Це дані на ранок 3 листопада.

Читайте також

На початок