Кіровоградщина: пацієнти з розладами психіки отримують препарати за програмою "Доступні ліки"

Кіровоградщина: пацієнти з розладами психіки отримують препарати за програмою "Доступні ліки"

Кіровоградщина: пацієнти з розладами психіки отримують препарати за програмою "Доступні ліки"
ua.depositphotos.com

З 1 жовтня цього року люди з епілепсією, розладами психіки та поведінки отримують ліки безоплатно або з незначною доплатою, у рамках програми "Доступні ліки". Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Горбенко.

За її словами, у перелік додали 57 препаратів для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки, зокрема, посттравматичних стресових розладів, шизофренії, афективних розладів, депресії та невротичних розладів. З них 18 – повністю безоплатні, решта – з доплатою. Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

До 1 жовтня пацієнти купували ці ліки або повністю за власні гроші, або мали пільги в межах місцевих бюджетів.

"Щоб отримати препарати за програмою "Доступні ліки", необхідний електронний рецепт.

  • Електронний рецепт для пацієнтів із епілепсією, невротичними розладами може виписати невролог або психіатр, в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями,
  • електронний рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписує виключно психіатр, у тому числі і дитячий.

Сімейні лікарі електронні рецепти за напрямами "Розлади психіки та поведінки" та "Хвороби нервової системи" не виписують", – сказала Наталія Горбенко.

Щоб користуватись програмою "Доступні ліки" пацієнтам потрібно відвідати свого лікаря – невролога чи психіатра. Це необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я. Якщо лікаря, який лікує, немає – потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з Національною службою здоров'я України.

Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення. Його може виписати сімейний лікар. Звернутися до психіатра можна без електронного направлення.

З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з Національної служби здоров'я України за напрямком реімбурсації.

Що відомо

На 1 листопада у Кіровоградській області 54 пацієнтів погасили 63 рецепти. Загалом лікарі виписали 109 електронних рецептів для пацієнтів із епілепсією, розладами психіки та поведінки.

На Кіровоградщині є 191 місце відпуску ліків, де пацієнти можуть отримати препарати для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки.

На початок