Мало пасажирів та скорочені рейси: що кажуть водії про карантинні обмеження на Рівненщині

Мало пасажирів та скорочені рейси: що кажуть водії про карантинні обмеження на Рівненщині

Мало пасажирів та скорочені рейси: що кажуть водії про карантинні обмеження на Рівненщині
Суспільне Рівне

У Рівненській області через посилення карантинних обмежень у громадському транспорті, у міжрайонних маршрутках поменшало пасажирів. Збиткові рейси довелося скоротити, – розповів Суспільному президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук.

Пасажиропотік у напрямку міста Острог із настанням пандемії зменшився. Про це розповів водій маршрутки Андрій. Ситуація погіршилась, відколи пересуватись між районами області в автобусах люди змогли лише з документом про вакцинацію або тест.

"Люди, по-перше, бояться вакцинуватись. По-друге, без вакцини бояться їздити. Не всі наїжджають просто, щоб заправити автобус", – каже водій маршрутки Андрій.

Частина пасажирів боїться епідемії, інші – зустрічі з правоохоронцями. За проїзд без документа про вакцинацію, або тесту – штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Пасажиропотік у напрямку селища Гоща зменшився більш ніж на половину, каже водій Олександр Ткач. Багато рейсів скасували. Зароблених грошей, за словами чоловіка, не вистачає навіть на заправку автобуса.

"Фінансово – це взагалі, на заправку навіть не витягуємо. Так що тут багато рейсів скасували. Взагалі хлопці не повиїжджали. Ну і підприємці скасували самі", – каже водій маршрутки Олександр Ткач.

Перевізники, за словами президента ГО "Союз перевізників України" Валентина Демчука, скоротили кількість найбільш збиткових рейсів.

"Якщо там було п'ять рейсів, то залишився один рейс. Тобто, якщо у нас є вакцинованих приблизно 20%, їх і двадцяти немає, то відповідно в 4-5 разів потрібно скорочувати кількість рейсів, щоб пасажиропотік залишався той самий. І ця тенденція збільшується", – зазначає Валентин Демчук.

Зі слів Олександра Ткача, за таких обставин пасажири без вакцинації шукають альтернативні способи доїзду, оминаючи рейсові маршрути.

"Пересіли багато людей на автомобілі і BlaBlaCar. Воно було і є, але раніше воно так не відчувалось, як зараз. Зараз їдеш в село, п'ять сіл проїжджаю, а на зустріч – машин 10-15 їде уже. Сидить чотири-три людини в кожній машині. Тобто, вони кооперуються й один одному допомагають", – додає Олександр Ткач.

На думку президента Союзу перевізників Валентина Демчука ситуацію, що склалась, можна було б уникнути, якби не вводили такі жорсткі карантинні обмеження.

"По місту, на мою думку, прийняли логічне, нормальне рішення. Не перевіряють вакцинацію пасажирів, але ж дотримуються маскового режиму, дотримуються – по сидячих місцях. Тобто, цих мір було б достатньо, щоб і зберегти бізнес, зберегти пасажиропотоки й зробити так, щоб людям було зручно добиратись на роботу", – додає він.

За перший день посилення карантинних обмежень у "червоній" зоні у міжрайонних маршрутках правоохоронці склали на пасажирів 14 адмінпротоколів за проїзд без документа про вакцинацію або тестів, – повідомили у пресслужбі поліції області.

Що відомо

  • Через загострення пандемії коронавірусу з 2 листопада на Рівненщині посилили протиепідемічні заходи. У міжрайонних маршрутках можна їздити лише з сертифікатом про вакцинацію, або негативними результатами тестів.
  • Посилені вимоги для міжобласних перевезень почали діяти в Україні з 21 жовтня.
  • Коментуючи нові міжобласні обмеження на транспорті, президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук зазначав, що це, на його думку, змусить частину підприємців припинити діяльність та додасть попиту нелегальним перевізникам.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок