"Підуть у тінь": президент "Союзу перевізників" про посилені вимоги до міжобласних перевезень

"Підуть у тінь": президент "Союзу перевізників" про посилені вимоги до міжобласних перевезень

Ексклюзивно
"Підуть у тінь": президент "Союзу перевізників" про посилені вимоги до міжобласних перевезень
Автовокзал у Рівному/Фото: архів Суспільне Рівне

Посилені вимоги для міжобласних перевезень, які почнуть діяти в Україні з 21 жовтня, негативно вплинуть на легальних перевізників і частину з них змусять працювати “в тіні”. Про це в етері Суспільного заявив президент ГО “Союз перевізників України” Валентин Демчук. При цьому, як варіант вирішення цієї ситуації, він запропонував проводити безкоштовні швидкі тести на автовокзалах.

Що зміниться

З 21 жовтня, згідно з урядовою постановою, набудуть чинності нові правила для міжобласних пасажирських перевезень.

"Якщо ми говоримо про Рівненщину, а ми зараз у "жовтій" зоні, то має бути документ про вакцинацію, міжнародний ковідний сертифікат, який, окрім інформації про вакцинацію, може містити дані про ПЛР-дослідження, якому не більше 72-х годин і може бути запис про перенесене нещодавно захворювання. А може бути просто ПЛР-тест, якому не більше 72 годин", – пояснила заступниця директора обласного департаменту охорони здоров'я Олена Гандзюк.

При цьому вона зауважила, що відповідальність у випадку, наприклад, з автомобільним транспортом, покладається на перевізника. І водій з 21 жовтня перед виїздом в рейс має перевірити у пасажира не лише квиток, а й наявність котрогось із зазначених документів.

"Це прості для розуміння документи й не потрібно спеціальної кваліфікації для того, щоб подивитися сертифікат і чи проведена вакцинація", – зауважила Олена Гандзюк.

Як це бачать перевізники

Президент ГО “Союз перевізників України” Валентин Демчук проти того, що всю відповідальність у цьому випадку поклали на перевізника. І натомість пропонує запровадити на автостанціях безкоштовні обстеження пасажирів швидкими тестами.

"Експрес-тест у Німеччині, наприклад, коштує не більше 1,5 євро, а в нас – 300 гривень. То ми його могли б їх там купити, привезти сюди. І нехай безкоштовно їх роблять пасажирам на автовокзалах. Але для цього потрібні люди, які мають право робити цей тест – лікарі чи інші фахівці", – заявив Валентин Демчук.

Президент "Союзу перевізників України" також вважає, що нові правила перевезень пасажирів нашкодять легальним перевізникам і змусять працювати “в тіні”. Оскільки пасажирам вигідніше буде користуватися послугами, де не вимагатимуть підтвердження про вакцинацію або ПЛР-тесту.

“Це не стосується нелегальних інтернетсервісів, легкових автомобілів до восьми посадкових місця і так далі. Тобто це не стосується нелегальних перевезень, які, як показала практика, в період жорсткого карантину практично замінили легальних перевізників на маршрутах. Тобто уряд, коли видавав цю постанову, взагалі не подумав про бізнес, про податки”, – сказав Демчук.

Нагадаємо, нові правила не стосуються перевезень всередині області чи міського транспорту.

Що відомо

  • Кабінет міністрів затвердив нові правила пасажирських перевезень між областями на час карантину. Тепер пасажири та водії будуть зобов'язані мати при собі сертифікат вакцинації або результати ПЛР-тестування. У МОЗ пояснили, які документи потрібні для поїздок між регіонами.
  • З 21 жовтня "Укрзалізниця" змінює правила залізничних перевезень у далекому сполученні (денні, нічні та швидкісні поїзди) на "жовтому" та "червоному" рівнях.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок