Правозахисники звинувачують високопосадовців Білорусі у злочинах проти людства

Правозахисники звинувачують високопосадовців Білорусі у злочинах проти людства

Правозахисники звинувачують високопосадовців Білорусі у злочинах проти людства
білоруська служба Радіо Свобода

Європейський центр конституційних прав і прав людини та Всесвітня організація проти тортур подали федеральному прокурору Німеччини заяву проти шістьох високопоставлених посадовців Білорусі. Їх підозрюють у прийнятті наказів, через які проти мирних білоруських протестувальників вживали вкрай жорсткі заходи.

Про це пише Deutche Welle.

Правозахисники повідомляють про масові затримання, тортури, зникнення людей, сексуальне насильство та переслідування з політичних мотивів у Білорусі.

"Ми очікуємо, що федеральний прокурор ініціює процедуру розслідування щодо відповідальних осіб, оскільки в самій Білорусі в найближчому майбутньому розслідування порушень міжнародного законодавства не передбачається", – заявив правозахисник Андреас Шюллер.

Читайте також: "Більше не буде, як було". Білоруський протест. Спецрепортаж з Мінська

За його словами, "постраждалі повинні мати можливість реалізувати свої права", а Німеччині "слід зіграти при цьому провідну роль".

Генеральний секретар Всесвітньої організації проти тортур Джеральд Стаброк каже про докази навмисного та систематичного характеру тортур, що дозволяє кваліфікувати їх як злочини проти людяності. Він зазначив, що інформацію про тортури підтверджує Московський механізм ОБСЄМосковський механізм ОБСЄ – метод роботи ОБСЄ, включає створення місій експертів або доповідачів для роботи з положенням з людського виміру в певній країні. Експерти та доповідачі не можуть бути призначеними, громадянами чи резидентами відповідної країни чи держав-ініціаторів місії..

"Наші власні доповіді продемонстрували, що Білорусь не зробила нічого для розслідування цих злочинів, а ті, що їх вчинили, залишаються безкарними", – заявив Стаброк.

Читайте також: "Людей "пакували" у тюрми, а далі з'явився страх". Монологи білорусів через рік після виборів

Що відомо

  • За словами члена Координаційної ради білоруської опозиції Михайла Кирилюка, у в'язницях Білорусі перебувають понад три тисячі людей, який правозахисні організації визнали політв'язнями.
  • 9 серпня президент США Джо Байден розширив санкції щодо посадовців та юросіб з Білорусії.
  • 9 серпня Велика Британія запровадила пакет торгових, фінансових та авіаційних санкцій проти Білорусі у відповідь на підрив демократії та порушення прав людини режимом невизнаного низкою країн президента Олександра Лукашенка.
  • 8 серпня Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель закликав режим Олександра Лукашенка до загальнонаціонального діалогу та озвучив умови скасування європейських санкцій проти країни.
  • 21 червня Рада міністрів закордонних справ Європейського союзу та Міністерство фінансів США погодили новий пакет санкцій проти Білорусі після захоплення рейсу Ryanair та арешту Романа Протасевича.
  • 22 червня сім європейських держав, що не входять до ЄС, приєдналися до санкцій проти Білорусі щодо закриття повітряного простору і заборони польотів для літаків її авіакомпаній.
  • МЗС Білорусі розкритикувало новий пакет санкцій, погоджений Радою міністрів закордонних справ ЄС та пообіцяло запровадити санкції у відповідь.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок