Термін зберігання гептилу на території «Південмашу» в Дніпрі вичерпано – відповідь підприємства

Термін зберігання гептилу на території «Південмашу» в Дніпрі вичерпано – відповідь підприємства

Важливо
Термін зберігання гептилу на території «Південмашу» в Дніпрі вичерпано – відповідь підприємства
Поліція Сумщини

Термін експлуатації резервуарів з гептиломНесиметричний диметилгідразин, небезпечна речовина, який зберігається на державному підприємстві «Південний машинобудівний завод» у Дніпрі, вичерпано. Про це йдеться у відповіді підприємства на інформаційний запит Суспільного.

У відповіді на запит за підписом генерального директора заводу Сергія Войта йдеться про те, що підприємство не отримує коштів на забезпечення зберігання речовини.

«Підприємство не отримує відшкодування витрат на зберігання гептилу за поточний рік і не може розраховувати на нього в наступному році. Строк експлуатації резервуарів, де зберігається гептил, вичерпано. За відсутності коштів умови зберігання погіршуються і вже не можуть надійно забезпечувати необхідний рівень безпеки працівників підприємства та громадян міста», – сказано в документі.

15 жовтня Суспільне надіслало також запити у Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та голові Державного космічного агентства України з проханням пояснити, чому програма утилізації та зберігання гептилу не фінансується. Відповіді редакція наразі не отримала.

Що відомо

  • 15 жовтня в ефірі телеканалу Суспільне Дніпро вийшов сюжет, про те, що на заводі "Південмаш" і в КБ "Південне" в Дніпрі зберігається 95 тонн компонентів рідкого ракетного палива, у тому числі 37 тонн некондиційного палива.
  • За словами представника надзвичайників в області Олександра Шевченка, гептил – токсична речовина першого (найвищого) класу небезпеки.
  • Суспільне звернулося за коментарем також до заступника головного інженера КБ “Південне” Павла Дегтяренка. За його словами, аби утилізувати гептил з обох підприємств (заводу "Південмаш" та КБ "Південне"), необхідно понад 300 мільйонів гривень. Він сказав, що наразі підприємствах здійснюють щоденний моніторинг стану місткостей із гептилом.

Читайте також

  • Отрутохімікати у Шостці на Сумщині: чому за шість років їх не утилізували і наскільки це небезпечно

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок