Українці завоювали дві медалі на челенджері з фігурного катання в Нур-Султані

Українці завоювали дві медалі на челенджері з фігурного катання в Нур-Султані УФФК

На турнірі, присвяченому загиблому олімпійському призеру, виступили всі головні українські претенденти на поїздку на Ігри-2022 у Пекіні.

На турнірі з фігурного катання Denis Ten Memorial у столиці Казахстану Нур-Султані Україна була представлена в усіх чотирьох дорослих категоріях і здобула дві медалі. З них три категорії (одиночні й танці на льоду) належали до рівня "челенджер", а одна (спортивні пари) – до міжнародного турніру.

Олександра Назарова та Максим Нікітін здобули "срібло" в танцях, а Анастасія Шаботова – "бронзу" серед жінок.

Як виступили українці

• Олександра Назарова та Максим Нікітін (танці) – "срібло"

Харківські танцюристи стали третіми в ритмічному танці, набравши 75.46 бала, проте після довільного, який їм вдався на 113.18, покращили підсумкову позицію, отримавши в сумі 188.64 бала. Українці поступилися росіянам Анастасії Скопцовій та Кіріллу Альошину, але випередили іншу російську пару – Єлізавєту Худайбєрдієву та Єгора Базіна.

Для підопічних Галини Чурілової це другий поспіль подіум на міжнародних змаганнях цього сезону. Минулого тижня Назарова й Нікітін виграли "золото" на Кубку Віктора Петренка в Одесі, що став їхнім першим стартом олімпійського сезону.

• Анастасія Шаботова (жінки) – "бронза"

У Шаботової ситуація склалася навпаки: фігуристка йшла на другому місці після короткої програми, прокатавши її на 63.92 бала, але в довільній впала з потрійного акселя й заробила 111.29 бала. Загалом із 175.21 цього вистачило для бронзової нагороди. Українка поступилася лише білорусці Вікторії Сафоновій та азербайджанці Єкатєріні Рябовій.

• Іван Шмуратко (чоловіки) – 5-те місце

Після четвертого місця на Budapest Trophy Шмуратко фінішував у топ-5 у Нур-Султані. Українцю вдалося покращити результат у короткій програмі, порівняно з Будапештом: фігурист став четвертим із 76.94 бала. Але в довільній мав проблеми зі стрибковими елементами й отримав лише 131.72, опустившись на п'яту позицію (208.66 загалом).

Увесь подіум зайняли росіяни: Пьотр Ґумєннік, Марк Кондратюк і Андрєй Мозальов.

• Софія Голіченко та Артем Даренський (пари) – 6-те місце

Голіченко й Даренський, які в цьому сезоні вперше виступають на міжнародномі рівні разом, показали сьомий результат у короткій програмі (55.89). За рахунок довільної (106.28) українці піднялися на один рядок вище. За всіма трьома показниками – у короткій і довільній програмах та за сумою балів, що становила 162.17, – Софія й Артем встановили особисті рекорди.

З медалями в цьому виді також лишилися тільки представники Росії: Каріна Акопова й Нікіта Рахманін, Анастасія Мухортова й Дмітрій Євгєньєв та Ясміна Кадирова й Іван Бальченко.

• Denis Ten Memorial присвячений пам'яті казахстанського фігуриста Деніса Тена – бронзового призера Олімпійських ігор-2014 і дворазового призера чемпіонатів світу в чоловічому одиночному катанні. 25-річний Тен загинув у 2018-му від ножових поранень: на нього скоїли напад після спроби вкрасти дзеркала заднього огляду з його машини.
  • Усі українські учасники турніру – головні претенденти на участь у Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Назарова й Нікітін, Шаботова та Шмуратко завоювали для збірної олімпійські ліцензії та є чинними чемпіонами України, а Голіченко й Даренський, хоч і не здобули особисту квоту, можуть виступити в командному олімпійському турнірі, куди попередньо потрапляє Україна. Офіційні списки країн, які відібралися на командник, будуть опубліковані в грудні цього року.
  • Олександра Назарова та Максим Нікітін – єдині українські фігуристи, які в цьому сезоні представлятимуть збірну на престижній серії Гран-прі. Дует заявлений на NHK Trophy, що відбудеться 12-14 листопада у столиці Японії Токіо.
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів