"Думала, чи продовжувати далі". Фігуристка Архипова – про дилему після чемпіонату світу

"Думала, чи продовжувати далі". Фігуристка Архипова – про дилему після чемпіонату світу

Ексклюзивно
"Думала, чи продовжувати далі". Фігуристка Архипова – про дилему після чемпіонату світу
УФФК

Одна з лідерок збірної України розповіла Суспільне Спорт, як готувалася до олімпійського сезону, чи планує боротися за поїздку до Пекіна-2022 та рішення після чемпіонату світу.

Дворазова чемпіонка України з фігурного катання Анастасія Архипова вперше вийшла на лід у олімпійському сезоні 2021/22. На контрольних прокатах у Києві вона презентувала макети нових програм, з якими змагатиметься на майбутніх турнірах.

У короткій програмі українка виступає під Entre Tu Y Mi Amor Ясмін Леві, а для довільної обрала Lighthouse Патріка Вотсона. Вперше над хореографією з Архиповою працював чемпіон Європи 1993 року Дмитро Дмитренко.

У інтерв'ю Суспільне Спорт 17-річна Анастасія зізналася, що після важкого минулого сезонуВзимку Архипова повернулася на лід після тривалої паузи: вона пропустила майже півтора року через травму ноги. та виступу на чемпіонаті світу, де вона посіла 35-те місце, задумувалася, чи взагалі продовжувати кар'єру.

"Після чемпіонату світу в мене якраз було серйозне рішення: чи вже завершувати кар'єру, чи продовжувати. У підсумку я вирішила, що спробую відновитися ще раз, що треба не втратити цей шанс. Якщо не спробую, не дізнаюся. Зайнялася собою, почала худнути. В мене знову з'явилося натхнення, бажання щось робити".

Архипова наголосила: зараз вона відновила близько 60% від того, що виконувала до травми.

  • Про повернення на лід

"Тренуюся, стрибаю, намагаюся повертати те, що стрибала раніше. Начебто це вже непогано просувається. У програмах ще не дуже накатані зв'язки. Тобто якщо окремо я вже можу щось стрибати, то у зв'язках це не завжди виходить".

Над відновленням форми українка, зокрема, працювала на літніх зборах у Таллінні. За її словами, на контрольні прокати у неї була "задача просто згадати змагальний режим".

"Звісно, ми ще не в дуже хорошій формі, щоб катати їх повністю, – пояснює Архипова. – Зараз проведемо роботу над помилками [й побачимо], над чим далі працювати, та до змагань постараємося підійти у хорошій формі".

Читайте також: "Зловив мурашки". Лідер фігурного катання України Шмуратко - про перші прокати перед початком сезону
  • Про постановку програм

"Цього року захотілося нових програм: креативніших, оригінальніших, таких, як раніше мені не ставили. Дмитро Михайлович погодився мені поставити програми. Я шалено задоволена тим, що вийшло. На щастя, на цих прокатах багато кому вони сподобалися, і я цьому дуже тішуся".

"Музика підійшла до душі. Були якісь ідеї, задумки, я шукала музику в інтернеті. Те, що сподобалося, принесла тренерамОсновною тренеркою Анастасії є Марія Амірханова. – вони схвалили й "поставили програми".

  • Про наступні старти

"Поки що плани лише на найближчий час, тому що у зв'язку з ситуацією у світі з ковідом багато скасовують змагань. Невідомо, що буде, а що ні. Тому поки що найближчі змагання в мене – в середині жовтня в Будапешті. Потихеньку починаю виїжджати за кордон, вливатися знову в колію змагань, набирати бали. Подивимося, як цей сезон складеться".

  • Про боротьбу за Олімпіаду-2022 у Пекіні

"Уже обрали, хто поїде до Оберстдорфа боротися за квоту. Це буде Анастасія ШаботоваДворазова й чинна чемпіонка України.. Але якщо якимось дивом вона її отримає, то вирішуватися, хто поїде на Олімпіаду, буде на чемпіонаті УкраїниПопередньо чемпіонат України заплановано на 7-9 грудня.".

"Ну, тоді, звісно, в мене стимулу з'явиться ще в п'ять разів більше! Я, напевне, буду просто гризти землю, щоб наблизитися до шансу поїхати на Олімпіаду".

Що відомо

  • Останній шанс завоювати олімпійські квоти в жіночому одиночному катанні та спортивних парах Україна має на турнірі Nebelhorn Trophy в німецькому Оберстдорфі, що відбудеться 21-25 вересня.
  • На чемпіонаті світу-2021 Україна завоювала ліцензії в чоловічому одиночному катанні (Іван Шмуратко) і танцях на льоду (Олександра Назарова та Максим Нікітін).
  • Сезон фігурного катання вже розпочався. Перші змагання за участю українських фігуристів тривають у французькому Куршевелі – перший юніорський етап Гран-прі (18-21 серпня). Україну представляють Ліка Бондар і Артем Коваль (танці), Вадим Новіков (хлопці) та Анастасія Фомченкова (дівчата).
На початок