"Низка спортсменів пропустила б Олімпіаду". Президент WADA — про порушення допінг-правил Україною

"Низка спортсменів пропустила б Олімпіаду". Президент WADA — про порушення допінг-правил Україною

ЗМІ
"Низка спортсменів пропустила б Олімпіаду". Президент WADA — про порушення допінг-правил Україною
WADA

Україні буде запропоновано "коригувальні заходи" за порушення антидопінгових правил, які могли дозволити виступати тим спортсменам, які не мали на це права.

Президент Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Вітольд Банька заявив, що маніпуляції з процесом допінг-тестування, які було виявлено в Україні після розслідування "Геркулес", могли вплинути на склад збірної на Олімпійських іграх. Про це повідомляє Sportarena.

Під час операції "Геркулес", що розпочалася в 2019 році, було знайдено докази порушень антидопінгового контролю з боку Національного антидопінгового центру України. НАЦУ звинувачують у тому, що він попередньо повідомляв українських легкоатлетів про найближчі допінг-тестування. Відповідно, WADA не вважає ці допінг-проби показовими.

Також стало відомо, що НАЦУ навмисно змінював статус деяких проб спортсменів зі "змагальних" на "позазмагальні". Таким чином атлети могли уникнути покарання за вживання речовин, які дозволені лише в позазмагальний період.

Читайте також: WADA знайшло докази і звинувачує антидопінговий центр України в маніпуляції з допінг-пробами

Як на ситуацію відреагував президент WADA Банька

"Звіт лежить на моєму столі, — заявив Вітольд Банька. — Він показав серйозне порушення правил [з боку Національного антидопінгового центру України] з 2012 року".

"Можливо, якби агентство дотримувалося правил, низка спортсменів зі збірної України пропустила б Олімпійські ігри через відсутність необхідної кількості тестів".

Банька зазначив, що остаточне рішення щодо наслідків для України ухвалить виконавчий комітет WADA.

"Україні буде запропоновано коригувальні заходи. У разі, якщо вони не реалізовуватимуться, на українське агентство чекають серйозні наслідки".

Що відомо

  • Крім маніпулювання допінг-тестами, розслідування виявило, що особа, пов'язана з Федерацією легкої атлетики України (ФЛАУ), займалася торгівлею забороненим препаратором ерітропоетином.
  • Доказів провини в організації допінг-схем з боку ФЛАУ під час операції не було знайдено. Розслідування WADA досі триває.
  • У НАЦУ відповіли, що не знали про подібні порушення допінг-протоколу, та повідомили про намір провести внутрішнє розслідування щодо звинувачень, а також готовність співпрацювати з WADA.
  • Директор антидопінгового центру України пішов у відставку після звіту WADA.
  • Перед Олімпійськими іграми-2020 у Токіо одразу кілька українських спортсменів були усунені через допінг-порушення, зокрема легкоатлети Михайло Гаврилюк, Назар Коваленко та Наталя Пироженко-Чорномаз: через те, що не надали достатньої кількості допінг-проб у позазмагальний період.
  • Не була допущена до Олімпіади українська триатлоністка Юлія Єлістратова, яку підозрювали у вживанні еритропоетину – речовини, яка фігурує у звіті WADA.
Читайте також: "Попередньо планувала п'ять Олімпіад". Відсторонена триатліоністка Єлістратова - про плани в спорті
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022