У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років

У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років

У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років
Суспільне Львів

У Львові розпочинають вакцинацію дітей проти COVID– 19. Отримати вакцину можуть ті діти, кому виповнилося 12 років. Також діти мали попередньо отримати інші вакцини, передбачені для свого віку. Їх вакцинуватимуть препаратом Pfizer.

Вікторії Маїк 17 років. Вона навчається на першому курсі та хоче зробити вакцинацію проти коронавірусу.

У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років
17-річна Вікторія Маїк хоче вакцинуватися. Суспільне Львів

"Планую вакцинуватись, тому що кожен з нас несе відповідальність за своє здоров’я та здоров’я оточуючих і я не хочу нікого заразити. Я чула, що від вчора (27 жовтня, - ред) діти до 18 років можуть вакцинуватися і я планую це зробити завтра. Побічні ефекти можуть бути, але це нормальне явище, тому що організм має дати якусь реакцію на вакцину, або просто ніяк не відреагувати", — каже Вікторія.

Дітей вакцинували і раніше, але не всіх. Це були діти із супутніми хворобами, ті які мали виїжджати за кордон чи на спортивні змагання. Зараз вакцинацію дозволили для тих дітей, які досягнули 12-річного віку.

У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років
Кабінети вакцинації. Суспільне Львів

Аби дитині вакцинуватися від коронавірусу, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, каже координатор з питань вакцинації на Львівщині Олег Когут.

"Вакцинуватись від коронавірусною інфекції можуть тільки ті діти, які повністю пройшли вакцинацію в дитячому віці. Тобто від десяти тих інфекцій, яких дітей вакцинують в перший рік і подальше ідуть повторні ревакцинації", — каже Олег Когут.

У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років
Дітей вакцинуватимуть препаратом Pfizer. ЛОДА

Вакцинують дітей препаратом Pfizer. Робити це радять у поліклініках, а не в торгових комплексах, де є центри масової вакцинації, адже там не завжди є педіатри.

"Тільки ця вакцина вивчалась на дітях. Вакцина просто так не застосовується, якщо не було експериментальних досліджень", — каже директорка з материнства 5-ї клінічної лікарні Ірина Полюга.

Що відомо

  • 18 жовтня Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики також рекомендувала МОЗ дозволити вакцинацію проти COVID-19 дітей від 12 до 17 років.
  • Також визначили перелік осіб, яким потрібна бустерна, тобто третя доза вакцини проти коронавірусу.
  • За даними МОЗ, від початку пандемії коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні виявили у понад 152 тисяч дітей, серед них 42 неповнолітніх померли від наслідків хвороби. Наразі на COVID-19 хворіють понад 29 тисяч дітей.
  • У Львові з 30 жовтня запровадять додаткові карантинні обмеження. Рішення ухвалили під час засідання комісії з надзвичайних ситуацій.
  • Від 1 листопада діти 2 тижні будуть навчатися онлайн, садочки працюватимуть.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок