"Пацієнти лежать в коридорах": Львівська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на COVID-19

"Пацієнти лежать в коридорах": Львівська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на COVID-19

"Пацієнти лежать в коридорах": Львівська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на COVID-19
Суспільне Львів

Львівська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на коронавірус. Цього тижня у лікарні перебуває рекордна кількість пацієнтів із COVID-19 – 260, тоді як лікарня розрахована на 230 ліжок. Щоб прийняти усіх хворих, у лікарні доводиться вивільняти додаткові приміщення. Про це Суспільному розповіла завідувачка 4-го відділення обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

Обласна інфекційна лікарня заповнена хворими на коронавірус на 100%.

"Ситуація найскладніша за весь період епідемії. Сьогодні, 26 жовтня, в нас перебуває 256 хворих на 230 ліжок, на які розрахована лікарня. Тобто наші пацієнти лежать в коридорах, в колишніх кладових – такий потік пацієнтів", – каже Таміла Алексанян.

Таміла Алексанян
Таміла Алексанян. Суспільне Львів

Також повністю заповнена і реанімація інфекційної лікарні, яка розрахована на 10 ліжок. Шістьох хворих підключили до апаратів штучної вентиляції легень.

"Інші пацієнти в нас на високопотоковому кисні перебувають. В принципі такого щоби не вистачало місця чи не вистачало апаратів для штучної вентиляції легень в нас ще не було жодного разу. В нас є достатня кількість. Крім того ми застосовуємо практику надання такої допомоги тяжким пацієнтам і по відділенням, де ми зробили такі палати інтенсивної терапії", – каже заступник директора обласної інфекційної лікарні Ігор Берник.

Територія Львівської обласної інфекційної лікарні
Територія Львівської обласної інфекційної лікарні. Суспільне Львів

Медики кажуть, за останній тиждень кількість госпіталізації різко зросла.

"Протягом останнього тижня дуже стрімкий ріст. Вже так близько місяця було маленьке зростання, влітку було взагалі затишшя, а зараз кількість пацієнтів стрімко зростає. І так виглядає, що ми побили рекорд весняний, коли була хвиля висока. Це швидко не зупиниться", – каже Таміла Алексанян.

Територія Львівської обласної інфекційної лікарні
Територія Львівської обласної інфекційної лікарні. Суспільне Львів

Щодня у цю лікарню госпіталізують приблизно 30 пацієнтів, стільки ж виписують.

"Переважна більшість з цих хворих – це є тяжкі пацієнти, пацієнти, які потребують кисневої терапії й іншого комплексного лікування. Звичайно, певна кількість вакцинованих до нас поступає, але це поодинокі випадки. Це десь один відсоток від усіх пацієнтів. Але в будь-якому випадку лікувати їх набагато легше і вони перебувають в стаціонарі менше часу", – каже Ігор Берник.

Загалом у лікарнях Львівщини є понад 3 тисячі хворих на коронавірус. За минулу добу із діагнозом COVID-19 госпіталізували 341 людину. В реанімації перебуває більше двохсот пацієнтів, з них на апаратах штучної вентиляції легень – 65 людей.

Що відомо

  • На ранок 26 жовтня на Львівщині зареєстрували 1104 нових випадки інфікування коронавірусом. За добу 1198 людей одужали, 31 – померла.
  • 18 жовтня у Львові почали діяти нові карантинні обмеження. Так ринки, магазини, ТРЦ, салони краси, кафе та ресторани можуть працювати лише, якщо працівники вакциновані або мають негативний ПЛР-тест.
  • Культурні події та масові заходи дозволено проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації або ПЛР-тест мають як організатори та працівники, так і відвідувачі.
  • За новими карантинними вимогами працюють і кінотеатри – наповненість залу має бути до 50 відсотків.
  • З 14 жовтня на території Львівщини розпочали посилені перевірки дотримання правил карантину. Станом на 19 жовтня правоохоронці зафіксували 188 порушень правил карантину та склали адмінпротоколи.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок