Під час пандемії число крадіжок археологічних культурних пам'яток зросло, а музейних — зменшилось

Під час пандемії число крадіжок археологічних культурних пам'яток зросло, а музейних — зменшилось

Під час пандемії число крадіжок археологічних культурних пам'яток зросло, а музейних — зменшилось
Фото: The Stream

За повідомленням Інтерполу, під час пандемії COVID-19 по всьому світі збільшилася кількість незаконних розкопок, натомість музейних пограбувань стало менше, повідомляє Art news.

До прикладу, в Африці число правопорушень зросло з 44 у 2019 році до 153 у 2020 році. Проте найбільший стрибок помітний в Азії та південній частині Тихого океану — з 42 до 1563.

Загалом у світі за час пандемії було викрадено понад 35 000 об'єктів мистецтва, більшість із них класифіковані як нумізматичні, тобто монети та інші валюти. Інтерпол заявив, що археологічні об’єкти отримують меншу офіційну охорону, ніж інші об’єкти спадщини, такі як музеї. У звіті також говориться, що території в зонах конфлікту особливо вразливі до незаконних розкопок.

Музейні крадіжки натомість склали меншу частку незаконної діяльності, ніж зазвичай. Опитування Інтерполу показало, що карантинні обмеження, накладені на установи, а також збільшення роботи з дому спричинили дуже обмежені можливості для пограбувань. З 2019 по 2020 рік кількість злочинів, пов’язаних з музейним майном, скоротилася в усіх регіонах, крім Північної та Південної Америки.

Але, за даними Інтерполу, все ще є підстави для занепокоєння з приводу організованих груп, які здійснюють правопорушення щодо культурних цінностей.

Опитування засвідчує, що такі синдикати залишаються готовими до крадіжки, коли випадає можливість. Вони працюють переважно на замовлення колекціонерів, які шукають певні об’єкти. У травні Європол, правоохоронний орган Європейського Союзу, і Всесвітня митна організація об’єднали зусилля під час операцій "Афіна-ІІ" та "Пандора-4", щоб боротись із мережами торговців мистецтвом та античністю. Операції, в яких брали участь 103 країни від Афганістану до Іспанії та Італії, наразі виявили понад 19 000 об’єктів.

Читайте також

За розвитком як діти: суд в Одесі зобов'язав двох крадіїв читати твори Шевченка, Твена і Лондона

"Коаліція дієвців культури" збирає гроші на позов проти Наглядової ради УКФ

Українка Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою концерту до річниці ООН

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант