Юрай Санітра – про підготовку чоловічої збірної України з біатлону та олімпійську трасу в Пекіні

Юрай Санітра – про підготовку чоловічої збірної України з біатлону та олімпійську трасу в Пекіні

Ексклюзивно
Юрай Санітра – про підготовку чоловічої збірної України з біатлону та олімпійську трасу в Пекіні
Дмитро Євенко

Ексклюзивне інтерв'ю головного тренера чоловічої збірної України для Суспільне Спорт.

До початку біатлонного сезону - місяць. Чоловіча збірна України продовжує підготовку до старту сезону, закінчивши передостанній тренувальний збір - він для команди "А" тривав в австрійському Рамзау до неділі, 24 жовтня. На цьому зборі працювала команда у складі Дмитра Підручного, Артема Прими, Руслана Ткаленка, Артема Тищенка, Антона Дудченка, Богдана Цимбала і Тарас Лесюка.

Після завершення збору в Австрії біатлоністи повернуться в Україну на кілька днів, після чого вирушать до Норвегії на останній збір.

Головний тренер Юрай Санітра в ексклюзивному інтерв’ю Суспільне Спорт поділився новинами з підготовки, інформацією щодо траси в Пекіні та готовністю Сергія Семенова.

  • Про готовність чоловічої збірної

"Ми практично закрили літню підготовку після чемпіонату України. Я дуже радий, що без спеціальної підготовки хлопці досить достойно виступили на цих змаганнях. Показали високий рівень. Не маю поганих слів ні для кого, тому в гарному настрої переїжджали на збір до австрійського Рамзау - тут починається заключний етап підготовки до старту сезону. Ми маємо всі умови, дуже хороша погода. Можемо виконувати тренувальний процес на 100%. Використовуємо можливість вже кататися на лижах, трохи менше ніж минулого року, бо ще концентруємося на тому, щоб доопрацювати фізичний стан. На цей час всі хлопці здорові".

  • Про позитивні новини від Сергія Семенова
"Маю позитивну інформацію з приводу Сергія Семенова. Радує те, що він вже почав індивідуальні тренування. Будемо зараз чекати повернення до України, коли всі пройдуть спеціалізоване обстеження в лікарів та функціональне тестування. Тоді буде зрозуміло, у якому стані він знаходиться. Це дуже важлива інформація для мене, щоб я міг далі планувати підготовку для Сергія до сезону".
  • Про умови та підготовку в Рамзау

"Ми використовуємо можливість, що тут є лабораторія і можна провести на роликах функціональне тестування спортсменів. Ми вже зробили це і радує те, що у всіх є прогрес та хороший фізичний стан. Для нас тренерів це важливо для планування тренувального процесу до сезону. Скажу, що всі мають прогрес і якщо далі, після Рамзау поставити правильно програму, то можемо оптимістично дивитися на старт сезону.

Те, що бачу зараз на роликах та в тренуваннях і стрільбі, то всі спортсмени вже завтра можуть стати на старт і бігти. На цей час, на мою думку, всі вже готові настільки, що можемо переїхати на сніг і почати там свою комплексну роботу. Тут перебувають й інші біатлонні збірні, це дозволяє бути в контакті під час стрілкових тренувань.

Я зробив аналіз минулорічної підготовки та маю досвід Дахштайну, і дійшов висновку, що не маємо необхідного ефекту від кількості кілометрів (300 км), які ми відпрацювали минулоріч. Зараз більше концентруємось на тому, щоб підняти ще функціональний стан організму спортсменів. Більше роботи проводимо внизу, багато кросів, багато імітацій, багато комплексної роботи на роликах. Тому процес тренувальний відрізняється від минулорічного. Але не забуваємо й про тренування нагорі, адже цього разу там кращі умови, бо рік тому нам дещо заважала погода. Це не найкращим чином впливало на здоров`я спортсменів".

  • Про завдання на заключний етап підготовки

"Для мене зараз ще найважливіше правильно визначити роботу на вкатці в Норвегії. Це буде мати дуже важливий вплив на весь сезон. Тренери і спортсмени, я думаю, теж чудово розуміють, що нам лишився практично місяць, щоб правильно використати тренування. Всі знають, що вже під час сезону дуже багато стартів, і це не дозволить нам зробити якийсь систематичний тренувальний блок. Тому зараз концентруємось на листопад, аби зробити хорошу базу, яка допоможе під час сезону".

  • Про кадрові рішення на перший етап Кубка світу

"Можу сказати про перший етап сезону. Я вирішив так, що в Естерсунді, де в програмі індивідуальна гонка та спринт, ми матимемо чотирьох спортсменів. Не будемо використовувати повну квоту — п’ять спортсменів. Ще четверо будуть стартувати на Кубку IBU в Ідре на першій гонці — спринті. Я так вирішив, виходячи з минулого сезону, бо деяким спортсменам необхідно повірити в себе. Тож думаю, що особливо для молодих спортсменів, буде краще пробігти впевнено Кубок IBU, аніж бігти Кубок світу та не показати свої найкращі якості. Тим паче, молоді стартують у третій та четвертій групах, де в Естерсунді дуже важко тримати крок з першими спортсменами.

На цей час точно ясно, що на перший етап заброньовані місця для Підручного та Прими, а ще двох біатлоністів визначимо під час підготовки у Бейтостолені. Подивимось, кому більше будуть підходити Кубки IBU, і вже звідти будемо запрошувати спортсменів на другий Кубок світу".

  • Про олімпійську трасу в Китаї

"Щодо умов та траси в Пекіні загалом досить мало інформації. Знаємо лише рельєф траси. До неї необхідно спеціально готуватися, адже від самого початку там є тривалий підйом, потім різний профіль, де багато поворотів – потрібно працювати, не буде часу на відпочинок. Також знаємо, що приїзд на стрільбище зі спуску, тому до цього і готуємось. Було б краще мати більше інформації, бо не знаємо який вплив має вітер на стрільбу, скільки снігу буде там, а для змащиків це дуже важливо. Міжнародний біатлонний союз планує виїзд у грудні в Китай для сервісменів та змащиків. Тому після того я буду мати більше відомостей про траси та загалом про стадіон в Пекіні. За інформацією про погодні умови, там може бути холодно -15 чи -20 градусів морозу та сильний вітер. Побачимо, коли опинимось там".

  • Про досвід на чолі команди після Олімпади-2018

"Якщо порівнювати мої перші Олімпійські ігри в Республіці Кореї з тими, що зараз на нас чекають, то це дві різні підготовки. Тоді я лише два роки працював з командою і не мав стільки інформації, як зараз. Нині добре знаю команду, декого готую вже шостий сезон до піку, який нас чекає. Тому в тренувальному процесі є багато речей, які ми зробили краще ніж перед Пхьончханом. Впевнений, що нам вдасться впоратися з умовами, які нас чекають: переїзд хороший з Європи до Китаю, правильна акліматизація та хороша фізична готовність. Бігти на висоті 1800 метрів – це дуже сильний суперник, якщо не впораємося з цим, то не варто чекати високих результатів. Я багато чого використовую з минулого сезон чемпіонату світу в Поклюці. Там дізнався багато чого, що саме і кому зі спортсменів підходить".

  • Про пандемію

"Головне, щоб усі спортсмени були здорові. І зараз коли йде нова хвиля захворювань, потрібно нам добре пройти цей період, аби нікого не торкнулося ані зараз, ані під час сезону. Ми в неділю, 24 жовтня, повертаємось з Рамзау. Хлопці чотири дні будуть в Україні. А в суботу, 30 жовтня, вилітаємо до Норвегії".

Що відомо

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022